Ocena transferów w T-ME (odc. 3/8)

W poprzednim odcinku przeanalizowałem transfery dwóch Górników – z Łęcznej i z Zabrza link tutaj https://pilkarskiswiat.com/ocena-transferow-w-t-me-odc-28/. Dzisiaj czas na kolejne dwa kluby. Tym razem ocenię ruchy w Jagiellonii Białystok i w Koronie Kielce, zapraszam.

Jagiellonia Białystok: Tego lata w ekipie z Podlasia było wietrzenie magazynów niczym jak w supermarkecie. Z Jagi ubyło aż trzynastu zawodniów. Drużyna prowadzona przez Michała Probierza najbardziej ucierpi z braku trzech obrońców (Ukah, Giorgi Popchadze i Jakub Tosik), pomocnika Dawida Plizgi oraz napastnika Bekima Balaja. Dla tego ostatniego znaleziono już następcę. Z Lechii Gdańsk pozyskano Patryka Tuszyńskiego. Z dziewięciu nowych twarzy są jeszcze obrońcy Sebastian Madera (poprzednio Lechia Gdańsk) i Marek Wasiluk (Widzew Łódź), ale czy można ich nazwać wzmocnieniem? A może raczej uzupełnieniem składu? Tego dowiemy się już w pierwszych rozegranych meczach.

OCENA: na dwa minusy

Korona Kielce: Z Korony Kielce odszedł doświadczony obrońca Pavol Stano. 36-letni Słowak w Kielcach spędził cztery i pół roku grając zawsze pierwsze skrzypce na środku obrony. Niby sprowadzono dwóch obrońców, ale czy oni także będą postrachem napastników drużyny przeciwnej? Patrząc na ich statystyki, to mam wątpliwości.

OCENA: na minus
W następnym odcinku pod lupę wezmę Lecha Poznań i Lechię Gdańsk.

Kamil Radomski


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *