Nowy szkoleniowiec zawitał do Wrocławia. Ivan Djurdjević w Śląsku

Śląsk - Zagłębie

Twitter/PKO Ekstraklasa


Ivan Djurdjević został nowym szkoleniowcem Śląska Wrocław – poinformował ekstraklasowy klub. Serb na tym stanowisku zastąpił zwolnionego przed kilkoma dniami Piotra Tworka. 

Śląsk Wrocław w minionym sezonie PKO BP Ekstraklasy zajął dopiero 15. miejsce w tabeli. Drużyna z Dolnego Śląska po rozczarowującej rundzie wiosennej zakończyła współpracę z trenerem Piotrem Tworkiem, który przy alei Śląskiej pracował od 9 marca bieżącego roku. Zespół pod jego wodzą wygrał tylko jedno spotkanie i do ostatniej kolejki walczył o utrzymanie w elicie.

Wrocławski klub w przyszłym sezonie poprowadzi już nowy szkoleniowiec, którym oficjalnie został Ivan Djurdjević. Serb parafował dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Dziękuję zarządowi i dyrektorowi sportowemu za zaufanie. W rozmowach, które przeprowadziliśmy, znaleźliśmy wspólny język. Chcielibyśmy przezwyciężyć ten trudny dla klubu moment i obudzić śpiącego giganta. Mój zespół musi być agresywny, szybki, sprytny i zawsze walczyć o zwycięstwo – mówił trener Djurdjević po podpisaniu kontraktu ze Śląskiem.

Djurdjević przez ostatnie trzy lata pracował w pierwszoligowym Chrobrym Głogów, z którego uczynił zespół walczący o miejsca w górnej części tabeli. W zakończonym sezonie Serb otarł się o awans do PKO BP Ekstraklasy. W finale baraży jego drużyna przegrała jednak na wyjeździe z Koroną Kielce 3:2.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.