Nowy rekord frekwencji w tym sezonie! Ponad 118 tys. kibiców na meczach 7. kolejki

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

118 697 kibiców oglądało z trybun mecze 7. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. To najlepszy bilans od początku obecnych rozgrywek. Najwięcej fanów przybyło na niedzielny klasyk Legia – Widzew w Warszawie. Na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej zasiadło 27 079 kibiców. Łącznie na wszystkich spotkaniach w sezonie 2023/24 pojawiło się 651 040 fanów.

Na frekwencyjnym podium w 7. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy znalazły się również spotkania w Poznaniu i we Wrocławiu. Mecz Kolejorza z Górnikiem Zabrze ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej obserwowało 22 047 fanów, natomiast spotkanie Śląska z Jagiellonią, które rozpoczęło się w niedzielę o 12:30, obejrzało 19 297 kibiców. Średnia widzów w 7. kolejce wyniosła 13 189.

­– Ten rekord jest potwierdzeniem świetnego odbioru rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy w ostatnich miesiącach. Wyraźny wzrost frekwencji na stadionach jest powodem do radości i efektem ciężkiej pracy wielu osób. Dziękuję wszystkim kibicom za obecność na stadionach i wspieranie swoich drużyn – mówi Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy SA. – Wyróżniłbym dwa podstawowe elementy, które wpływają na wzrost entuzjazmu fanów. Na pierwszy plan wysuwa się aspekt sportowy. Świetne transfery, zatrzymanie największych gwiazd, awans Rakowa i Legii do faz grupowych europejskich pucharów, zeszłosezonowy wcześniej kapitalny wynik Lecha Poznań w Lidze Konferencji – to wszystko buduje prestiż ligi. Coraz więcej zespołów preferuje grę ofensywną, co również wpływa na atrakcyjność naszych spotkań. Nie można jednak zapominać także o pracy klubów i aspekcie marketingowym. Skuteczne akcje promocyjne, świetna współpraca z fanami – te elementy wpływają na odbiór rozgrywek, co przekłada się na wzrost frekwencji. Dlatego chcę podziękować i pogratulować wszystkim pracownikom w klubach odpowiedzialnych za marketing oraz atrakcyjną oprawę dnia meczowego – dodaje prezes Ekstraklasy.

 Łącznie wszystkie mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2023/24 obserwowało 651 040 kibiców. W porównaniu do sezonu 2022/2023 (kolejka do kolejki) to wzrost o 17,68 procent – jednocześnie w liczbach bezwzględnych to o ponad 97 tys.więcej niż w poprzednich rozgrywkach (bez pięciu rozegranych meczów). Średnia widzów w sezonie wynosi w tym momencie 11 225.

 Naszym celem w tym sezonie jest przekroczenie łącznej liczby 3 miliony kibiców na stadionach. To bardzo realny scenariusz. Już teraz mamy wzrost o ponad 17 procent względem poprzedniego sezonu, a przecież ten bilans będzie jeszcze lepszy po rozegraniu zaległych meczów, przełożonych na wniosek naszych drużyn walczących o awans do europejskich pucharów. We wzroście frekwencji pomaga nam również coraz lepsza infrastruktura stadionowa. Od tego sezonu swoje mecze na nowym obiekcie rozgrywa Radomiak Radom, natomiast Ruch Chorzów od końcówki października będzie występować jako gospodarz na Stadionie Śląskim – tłumaczy prezes Animucki.

Ekstraklasa SA angażuje się w budowanie frekwencji na meczach m.in poprzez kampanię wizerunkową “Spotkajmy Się #NaStadionie”, którą rozpoczęliśmy w poprzednim sezonie razem z klubami. Przed startem rozgrywek zainaugurowana została jej druga edycja.

źródło: info.pras. ekstraklasa.org / Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.