Hiszpańscy piłkarze potępili zachowanie Luisa Rubialesa. “Nie sprostał instytucji, którą reprezentuje”

Hiszpania

Zdjęcie: Twitter/SEFutbol

Hiszpańscy piłkarze potępili niedopuszczalne zachowanie prezydenta hiszpańskiej federacji (RFEF) – Luisa Rubialesa.

46-letni Rubiales  spotkał się z szeroką krytyką po tym, jak pocałował zawodniczkę Jenni Hermoso w usta po zwycięstwie Hiszpanii z Anglią (1:0) w finale kobiecych mistrzostw świata w zeszłym miesiącu.

– Chcemy odrzucić to, co uważamy za niedopuszczalne zachowanie ze strony Rubialesa, który nie sprostał instytucji, którą reprezentuje. Zdecydowanie i jednoznacznie stoimy po stronie wartości, jakie reprezentuje ten sport – powiedział Alvaro Morata w oświadczeniu złożonym w imieniu reprezentacji Hiszpanii.

– Hiszpański futbol musi być siłą napędową szacunku, inspiracji, integracji i różnorodności oraz musi dawać przykład swoim zachowaniem zarówno na boisku, jak i poza nim – dodał. Rubiales został zawieszony przez FIFA na 90 dni, a hiszpański narodowy trybunał sportu (TAD) wszczął przeciwko niemu sprawę o niewłaściwe zachowanie.

Luis de la Fuente wyjaśnił w piątek, że był zszokowany tłumaczeniem Rubialesa na Zgromadzeniu Ogólnym, w którym oświadczył, że nie złoży rezygnacji, a za reakcję obwinia fałszywy feminizm. La Roja w piątek zmierzy się w el. EURO 2024 z Gruzją w Tbilisi, a następnie podejmie Cypr w Granadzie (12 września).Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.