Nowy kontrakt Sandro Kulenovicia

Legia.com

Utalentowany 18-letni chorwacki napastnik przedłużył kontrakt z Legią Warszawa o trzy lata, do końca czerwca 2021 r. – Mam tutaj wszystko, żeby się rozwijać. Legia jest dla mnie idealnym klubem – mówi Sandro Kulenović.

Kulenović zadebiutował w pierwszym zespole Legii Warszawa w wyjazdowym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA z Cork City FC. Na Łazienkowską Chorwat trafił przed sezonem 2016/17. Przez pierwszy rok swojego pobytu w klubie występował w trzecioligowych rezerwach, zdobywając 8 bramek w 26 meczach. Grał również w fazie grupowej UEFA Youth League (młodzieżowej Ligi Mistrzów UEFA), gdzie należał do wyróżniających się zawodników, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców.

Większość juniorskiej kariery Kulenović spędził w akademii Dinama Zagrzeb, słynącej z kształcenia piłkarzy światowej klasy, którzy stali się gwiazdami najmocniejszych lig w Europie. W ubiegłym sezonie nastoletni napastnik był wypożyczony do młodzieżowej drużyny Juventusu FC. W zespole U19 najbardziej utytułowanego włoskiego klubu wystąpił w 13 meczach. Wielokrotnie trenował również z pierwszą drużyną mistrza Italii.

– Podpisanie nowego kontraktu to dla mnie dowód zaufania ze strony klubu, za który bardzo dziękuję. Cieszę się, że trafiłem do Legii, do Warszawy, to kolejny etap w mojej karierze, która w tym miejscu powinna rozwijać się najlepiej. Jestem cierpliwy, ale będę walczył o miejsce w składzie. Trenując w Juventusie z moim idolem, Mario Mandżukiciem, wiele się nauczyłem. Teraz chcę pokazać swoje umiejętności – mówi Kulenović.

Sandro Kulenovć w Legii Warszawa występuje z nr 99.

źródło: Legia Warszawa


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *