Fortuna I Liga: Stal wygrywa na wyjeździe z ŁKS-em

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali u siebie z Stalą Mielec 0:2 w meczu 6. kolejki Fortuna I Ligi. Gole dla gości zdobyli Łukasz Wroński i Grzegorz Tomasiewicz.

Wyżej w tabeli po 5. kolejce są gospodarze, którzy zajmują 10. miejsce z dorobkiem 6. punktów, podopieczni Artura Skowronka są dwa miejsca niżej, ale mają tylko punkcik mniej. Obaj trenerzy zapowiadali, że interesują ich tylko 3 punkty i nie ma co się dziwić, bo zwycięzca może awansować na pozycję wicelidera.

Pierwsi zaatakowali goście. Josip Soljić strzelał z dystansu, ale kopnął wysoko nad bramką. Jeszcze bliżej gola był Krystian Getinger, lecz jego uderzenie z rzutu wolnego obronił Michał Kołba. W 22. minucie wreszcie zaatakował ŁKS, Wojciech Łuczak kopnął zza szesnastki jednak zrobił to fatalnie. Podopieczni Artura Skowronka wyszli na prowadzenie w 34. minucie. Maksymilian Banaszewski przerzucił piłkę do Łukasza Wrońskiego, ten przedostał się w pole karne i pokonał Michała Kołbę uderzeniem tuż przy słupku. Tuż pod koniec pierwszej połowy mógł wyrównać Jan Sobociński, lecz fatalnie główkował. Do przerwy ŁKS Łódź przegrywał z Stalą Mielec 0:1.

Na początku drugiej połowy goście podwyższyli prowadzenie. Andreja Prokić świetnie podał do Grzegorza Tomasiewicza, a ten strzałem na wślizgu pokonał Kołbę. ŁKS starał się atakować, ale mieli problemy, by przedostać się w pole karne i uderzali z dystansu, to też im jednak niezbyt wychodziło, tak jak w przypadku Patryka Bryły, piłka po jego kopnięciu poleciała w trybuny. Swoją okazję miał też Wojciech Łuczak, lecz fatalnie przestrzelił z rzutu wolnego. Blisko podwyższenia wyniku była też Stal. Maksymilian Banaszewski dostał podanie od jednego z kolegów jednak kopnął w trybuny mając przed sobą praktycznie pustą bramkę.  Ostatecznie ŁKS Łódź przegrał z Stalą Mielec 0:2.