Nowy kontrakt Gibbs-White’a ma odstraszyć gigantów

19-letni Anglik znalazł się na celowniku innych klubów, ale Wilki nie zamierzają się pozbywać swojego talentu.

fot. premierleague.com

Wolverhampton Wanderers zamierza przedłużyć kontrakt z jednym ze swoich największych talentów – Morganem Gibbs-Whitem. Młodym Anglikiem mocno interesują się największe kluby w Europie.

Poczynania 19-latka w rewelacji poprzedniego sezonu Premier League śledzić mają takie kluby jak Chelsea, Bayern Monachium, AS Monaco czy oba kluby z Manchesteru. Jako, że Wolves planują sporo wydać tego lata, coraz częściej mówiono o potencjalnym odejściu Gibbs-White’a. Jednak jak widać Wilki nie zamierzają rozstawać się z 19-letni Anglikiem i ponoć rozpoczęły już negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu pomocnika. Obecna umowa Gibbs-White’a kończy się w 30 czerwca 2022 roku, a ostatni raz była przedłużana w styczniu zeszłego roku. Transfermarkt wycenia go na 8 milionów euro.

Poprzednim sezonie w barwach Wolves 19-latek zanotował 31 występów we wszystkich rozgrywkach i raz asystował. Głównie były to krótkie epizody po wejściu z ławki. W tym sezonie z powodu ewentualnej Ligi Europy i wąskiej kadry powinien częściej pojawiać się na boisku. Jednak mimo wszystko Gibbs-White jest traktowany jako plan na przyszłość. Menedżer Wolverhampton – Nuno Espirito Santo, bardziej cenił sobie w środku pola trio Ruben Neves – Leander Dendoncker – Joao Moutinho.

Prawdopodobnie Anglik jest szykowany jako następca tego ostatniego. Moutinho wciąż daje Wilkom wiele jakości(w zeszłym sezonie 1 bramka i 8 asyst, ten rozpoczął od asysty w meczu el. LE), ale we wrześniu skończy 33 lata i mocno zawyża średnią wieku drużyny. Portugalczyk jest najstarszym zawodnikiem w dosyć młodym zespole zeszłorocznego beniaminka Premier League (średnia wieku w Wolves – 25,15 lat).

Morgan Gibbs-White w wywiadze dla The Mirror mówił między innymi o swoich postępach i najbliższej przyszłości. Odkąd pojawił się tu Nuno, jest tu tylko progres, progres i jeszcze raz progres. Mamy nadzieję, że uda się nam utrzymać tą mentalność i pewność siebie jak najdłużej. Rozpoczęliśmy sezon od eliminacji Ligi Europy, chcemy w niej zajść jak najdalej. Mamy wąski skład, więc będą możliwość by zacząć od pierwszej minuty lub z ławki. Będę starał się naciskać na podstawową jedenastkę bardziej niż w zeszłym sezonie. – powiedział reprezentant Anglii do lat 21.

źródło: 90min.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *