Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Korona Kielce tuż przed startem nowego sezonu Ekstraklasy oficjalnie ogłosiła pozyskanie dwóch nowych zawodników. Dwuletnie kontrakty z klubem podpisali Oktawian Skrzecz i Kostarykanin Felicio Brown Forbes.

21-letni Skrzecz jest pomocnikiem. Piłkarską edukację pobierał w niemieckim Schalke 04 Gelsenkirchen. Przez lata występował w juniorskich drużynach, a także w rezerwach klubu z Zagłębia Ruhry. Przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu został sprowadzony przez Śląsk Wrocław. W klubie z Dolnego Śląska nie dostał jednak szansy, został wypożyczony na rok do GKS-u Katowice. Na zapleczu Ekstraklasy wystąpił w 24 spotkaniach. Skrzecz ma za sobą także występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

26-letni Kostarykanin na co dzień jest wystawiany na skrzydle. Urodzony w Berlinie piłkarz karierę zaczynał w niemieckich klubach, lecz nie wyszedł poza poziom 3. Ligi. Jego kariera nabrała rozpędu w sezonie 2013/2014, kiedy trafił do Rosji. Na poziomie tamtejszej Ekstraklasy występował m.in. w Kryljach Sowietow Samara, FK Ufa, FK Rostow, Arsenale Tuła czy Anży Machaczkała. Ostatni sezon spędził w Amkarze Perm, gdzie grał wspólnie z Januszem Golem. W tym czasie zagrał w 13 meczach rosyjskiej ekstraklasy i strzelił dwa gole. Po sezonie jego klub nie dostał licencję na grę w lidze, przez co nie może występować na szczeblu centralnym.

Skrzecz i Brown Forbes są kolejnymi wzmocnieniami Korony w tym okienku transferowym. Do klubu sprowadzono wcześniej m.in. Wato Arweładze, Macieja Górskiego, Macieja Firleja, Pawła Sokoła czy Kornela Kordasa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi