Nowe zarzuty dla Kucharskiego! Znów chodzi o Lewandowskich

bild.de

Dziś rano portal “Businessinsider” poinformował o nowych zarzutach przedstawionych byłemu menadżerowi Roberta Lewandowskiego. Według informacji mediów, Kucharski miał jednemu z zagranicznych dziennikarzy przekazać tajne dokumenty Lewandowskich, m.in. kopie ich zeznań podatkowych. Złamał tym samym klauzulę poufności.

Konflikt Roberta Lewandowskiego i Cezarego Kucharskiego trwa już kilka miesięcy, a końca wciąż nie widać. Warszawska prokuratura bada właśnie czyny popełnione przez 17-krotnego reprezentanta Polski. Do sprawy dotarł portal “Businessinsider”. Skontaktował się z prokuratorem Marcinem Sadusiem, który pełni funkcję rzecznika Prokuratury regionalnej w Warszawie.

– Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od sierpnia 2020 r. do drugiej połowy września 2020 r., wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer sportowca. Podejrzany za pośrednictwem poczty elektronicznej przekazywał dziennikarzowi kopie kontraktów reklamowych zawartych z międzynarodowymi koncernami z branży odzieżowej, spożywczej oraz elektronicznej, a także kopie kontraktów, które piłkarz w 2010 oraz 2016 roku podpisał z niemieckimi klubami piłkarskimi – mówi Saduś.

Prokuraturze udało się ustalić też, iż Kucharski miał przekazywać jednemu z niemieckich dziennikarzy kopie zeznań podatkowych napastnika Bayernu Monachium i jego żony Anny Lewandowskiej.

– W ocenie prokuratora działanie podejrzanego wypełniają znamiona przestępstw z art. 266 paragraf 1 kodeksu karnego oraz z art. 107 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych. Opisane czyny w znacznym stopniu potwierdzają zasadność stawianego Cezaremu K. zarzutu dotyczącego szantażowania piłkarza – informuje prokurator.

Do tej pory warszawska prokuratora bada sprawę dotyczącą szantażu Kucharskiego na Lewandowskich. Proces ten rozpoczął się w drugiej połowie ubiegłego roku.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *