Nigeria gładko gromi Katar

sport.onet.pl

Katar przed startem Mundialu U-20 był postrzegany jako dostarczyciel punktów w grupie D. Ich pierwszy mecz z Nigerią potwierdził tą teze.

Pierwsza bramka spotkania padła w 12. minucie. Kingsley Michael zgrywa klatką piersiową do Ikouwema Udo Utiny, lewy obrońca wymija dryblingiem Ahmada Eise i wrzuca na piąty metr pola karnego, bramkarz Kataru próbuje wybić piłkę, ale ta odbija się w kierunku Maxwella Effioma, który strzałem półwoleja zdobywa gola. Nigeryjczycy podwyższyli na 2:0 w 24. minucie. 3 zawodników reprezentacji Kataru nie potrafiło zatrzymać Utinę, którego rajd w pole karne zakończyło się podaniem na piąty metr do Okechukwu Offii, a ten pewnie strzałem po ziemi kieruje piłkę w lewy dolny róg bramki.

W drugiej połowie nadal Afrykanie byli stroną dominującą. W 68. minucie Michael posłał długie, płaskie podanie po ziemi do Dele-Bashiru, pomocnik młodzieżowej drużyny Manchesteru City wbiega z nią w pole karne i pewnie pokonuje Mamdouha. Gwoździem do trumny reprezentacji Kataru był rzut rożny w 74. minucie. Dośrodkowanie na głowę Akora Adamsa, wprowadzony w drugiej połowie napastnik zgrywa piłkę do Aliu Salawudeena, a środkowy obrońca Nigerii wykorzystując błędy katarskiej obrony wbija futbolówkę do siatki ustalając wynik spotkania.

24.05.19, Mundial U-20, grupa D, Stadion Miejski (Tychy)
Katar – Nigeria 0:4 (0:2)
Effiom 12′, Offia 24′, Dele-Bashiru 68′, Salawudeen 74′

Katar: Mamdouh – Al Mihnali, Ellithi, Suhail, Peer – A. Ali (Mohammed 46′) – H. Ali, Syahputra, Waad (Yasser 83′), Ahmad (Umaru 55′) – Abdurisag

Nigeria: Olawale – Utin, Ozornwafor, Salawudeen, Rabiu – Michael, Dele-Bashiru (Ofoborh 81′), Muhammad – Offia, Tijani (Adams 68′), Effiom (Makanjuola 81′)

Żółte kartki: Ozornwafor 71′
Sędzia: Fernando Guerrero (Meksyk)