MŚ U-20: Panama wciąż w grze o 1/8 finału

FIFA.com

Reprezentacja Panamy do lat 20 pokonała rówieśników z Arabii Saudyjskiej 2:1, ale to wciąż może nie wystarczyć na awans z 3. miejsca.

Do ostatniego meczu grupowego Saudyjczycy mogli podchodzić na luzie. Ich celem było godne pożegnanie się z turniejem rozgrywanym w Polsce. Tymczasem ich dzisiejsi rywale, Panamczycy, wciąż mieli szansę na matematyczny awans do 1/8 finału, dzięki rankingowi drużyn z 3. miejsc w grupie. Zawodnicy z Ameryki Środkowej musieli wygrać i liczyć na korzystne dla nich wyniki z grupy F.

Mecz rozpoczął się według planu reprezentacji Panamy. W 7. minucie Jorge Mendez podał do wbiegającego w pole karne Ernesto Walkera, środkowy pomocnik zgrał futbolówkę do Axela McKenziego, a ten z bliskiej odległości pokonał saudyjskiego golkipera. Mimo tego, że Panamczycy wykreowali sobie dużo sytuacji przez pierwsze 3 kwadranse gry, to ostatecznie gol zawodnika Tauro Panama był jedynym w pierwszej połowie.

W drugiej połowie mecz nie był tak jednostronny i już 8 minut po wznowieniu gry padła bramka wyrównująca. I to jakiej urody. Saud Abdulhamid dośrodkował w pole karne Panamczyków, a Feras Al-Brikan podbił piłkę nad sobą, po czym strzałem z woleja pokonał Marcosa Allena.

Jednak decydujący głos mieli piłkarze z Panamy. W 78. minucie Rodolfo Rodriguez podał w pole karne do Angela Oreliena, ten oddał strzał z 10 metrów, który wybronił Nawaf Al-Ghamdi, ale piłka spadła pod nogi rezerwowego Diego Valanty, a ten ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Panamy.

Teraz jedyne co pozostaje Panamczykom, to kibicowanie Republice Południowej Afryki i Argentynie. Zawodnicy z Ameryki Środkowej muszą liczyć na straty punktów Korei Południowej oraz Portugalii. O ile Portugalczycy powinni gładko poradzić sobie z RPA, to Argentyna na papierze nie powinna mieć problemów z Koreańczykami. Jednakże Albicelestes są pewni awansu do 1/8 finału, więc mogą wyjść na Azjatów rezerwami.

31.05.19, grupa E, Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka (Bydgoszcz)
Arabia Saudyjska – Panama 1:2 (0:1)
Al-Brikan 53′ – McKenzie 7′, Valanta 78′

Arabia Saudyjska: Al-Ghamdi – Al-Zahrani, Al-Tambakti, Al-Dawsari, Abdulhamid – Al-Ghannam, Al-Ghamdi (Al-Ammar 83′), Mahnashi, Al-Ghashayan, Al-Qahtani (Naji 85′) – Al-Brikan

Panama: Allen – Benitez, Trejos, Harvey, West – Mendez (R. Rodriguez 55′), Griffith, Walker, Orelien – T. Rodriguez (Cunningham 68′), McKenzie (Valanta 73′)

Żółte kartki: Mahnashi 58′ – T. Rodruguez 28′, Valanta 79′, R. Rodriguez 90+3′
Sędzia: Ndala Ngambo (Demokratyczna Republika Konga)