U21POLAND. com

W drugim spotkaniu grupy B w młodzieżowych mistrzostwach Europy rozegranym w Bydgoszczy, reprezentacja Macedonii zremisowała z kadrą Serbii (2:2).

Do przerwy Serbowie lepiej sobie radzili na boisku, a bramkę w 24. minucie zdobył Mijat Gaćinović, który w polu karnym wykorzystał niefrasobliwość defensorów. Macedończycy nie poddali się i zdołali obrócić wynik. W drugiej części gry Enis Bardi wykorzystał rzut karny, natomiast Nikola Gorgev fantastycznym uderzeniem zza pola karnego pokonał Vanję Milinkovicia-Savicia. Gdy wydawało się, że trzy punkty powędrują do Macedończyków niesamowite emocje zafundowali Serbowie. W 90. minucie piłkę do siatki wpakował Uros Djurdević. A dwie minuty później Serbowie trafili w słupek

Młodzieżowa reprezentacja Macedonii w ostatnim spotkaniu grupowym podejmie Portugalię, zaś Serbowie zmierzą się z jednym z faworytów turnieju, Hiszpanami.

Serbia U-21 – Macedonia U-21 2:2 (1:0)
Gaćinović 24′, Djurdević – Bardi 64′, Gorgev 83′

Serbia U-21: Milinković-Savić – Gajić (46. Filipović), Jovanović, Veljković, Antonov (77. Ožegović) – Grujić (52. Ristić), Maksimović – Živković, Gaćinović – Djurdević, Plavšić

Macedonia U-21: Aleksovski – Murati, Zajkov, Velkovski, Demiri – Nikolov, Bardi – Radeski (86. Pivkovski), Babunski (58. Elmaz), Markoski – Avramovski (46. Gorgev)