Nieudany debiut Kompany’ego jako grający trener Anderlechtu

Anderlecht Kompany

Od falstartu Vincent Kompany rozpoczął przygodę jako grający trener Anderlechtu.

W niedzielne popołudnie zespół z Brukseli podejmował Oostende w pierwszej kolejce belgijskiej ekstraklasy. O ile gospodarze dobrze weszli w mecz – szybko wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Michela Vlapa, to potem już było coraz gorzej. Najpierw wyrównał Ronald Vargas, a w drugiej połowie wynik na 1:2 ustalił Fashion Sakala.

Przed sezonem Anderlecht ogłosił, że zatrudnił Vincenta Kompany’ego – byłego piłkarza tego klubu w roli grającego trenera. I rzeczywiście, Kompany od pierwszych minut zagrał w składzie Anderlechtu. W drugiej połowie na boisko wszedł także debiutujący Samir Nasri.