Niespodzianka w Salzburgu. Red Bull eliminuje Lazio

Niemożliwe stało się możliwe. Straty z Rzymu odrobione i Red Bull Salzurg w 3. minuty eliminuje Lazio. Wynik ostateczny dwumeczu to 6-5 dla Austriaków.

Wynik pierwszego spotkania, czyli 4:2 dla Lazio wskazywał na to, iż zawodnicy Salzburga ruszą ostro na rywala od początku. Obie drużyny rozpoczęły zachowawczo, w co i graj ekipie Simone Inzgahiego, która mimo wszystko powinna strzelić gola do szatni. Ciro Immobile otrzymał znakomite podanie od Luisa Alberto, ale super snajper Biancocelestich nie zdołał pokonać golkipera miejscowych. Próbowali jeszcze odpowiedzieć Austriacy, ale Valon Berisha pomylił się minimalnie. Jak się później okazało było to preludium do jakże emocjonującej drugiej połowy. Uwierzcie, że nie zabrakło gradu goli.

W 55. minucie nie wypadało Immobile nie wykorzystać ponownego dogrania Luisa Alberto. Strzelec ósmej bramki w obecnej edycji Ligi Europy zdjął pajęczynę z siatki Alexandera Walke. Natychmiastowa odpowiedź gospodarzy. Munas Dabbur udowodnił, że nieprzypadkowo jest najlepszym egzekutorem ligi austriackiej (17 goli), a dodatkowo było to jego piąte trafienie w europejskich pucharach. Później nastąpiły 3. minuty, które wstrząsnęły Lazio. Najpierw Amadou Haidara popisał się mocnym uderzeniem z dystansu. Odległość była na tyle duża, iż Thomas Strakosha powinien skutecznie interweniować.

Przy kolejnych bramkach Koreańczyka, Hwanga i Stefana Lainera również albański bramkarz nie popisał się i niemożliwe stało się możliwe. Awans podopiecznych Marco Rose jak najbardziej zasłużony.