Niespodzianka w Lipsku (pozostałe wyniki Bundesligi)

independent.co.uk

Dzisiejszy mecz na Red Bull Arena Lipsk, który powinien zakończyć się wysokim zwycięstwem gospodarzy okazał się sporą niespodzianką. Goście, pomimo słabej dyspozycji, wywalczyli remis i wywieźli z trudnego terenu jeden punkt. Brak widowiskowych akcji, mało strzałów i bezbramkowy remis to podsumowanie meczu 25. kolejki Bundesligi.

Kibice na Red Bull Arenie w Lipsku w pierwszej części spotkania nie doświadczyli zbyt wielu emocji. Pomimo widocznej przewagi gospodarzy, nie stworzyli sobie oni prawie żadnej groźnej sytuacji. Gra była raczej powolna, a akcje kończyły się zazwyczaj niedokładnym podaniem lub faulem. Zawodnicy z Augsburga grali tak jak mogli się spodziewać kibice. Goście, którzy mają obecnie jedynie dwa punkty nad strefą spadkową nie opuszczali swoje części boiska i nie próbowali atakować z kontry. 

Bierni goście

Do pierwszej dogodnej sytuacji na strzelenie bramki doszli gospodarze. W 37. minucie. Strzał w lewą część bramki oddał Marcel Halstenberg, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz gości, parując piłkę za linię końcową. Goście swój pierwszy strzał na bramkę oddali dopiero koło 60. minuty. 

Mimo że goście tracą do zawodników z Lipska 24(!) punkty w tabeli, a dzisiejszy występ Augsburga był co najwyżej przeciętny, podopieczni Ralfa Rangnicka nie potrafili objąć prowadzenia. Drużna zajmująca 3. miejsce w tabeli Bundesligi dominowała pod każdym względem poza wynikiem. 

Bez fajerwerków

W drugiej połowie widzowie mieli szansę obejrzeć więcej sytuacji niż w pierwszej części spotkania. Obraz gry nieznacznie się zmienił. Gospodarze w dalszym ciągu nadawali tempo grze, było ono jednak równie spokojne jak wcześniej. W 69. minucie bramce gości zagroził Halstensberg, ale piłka tylko minęła prawy słupek. Po raz kolejny zawodnicy z Lipska doszli do głosu w 84. minucie. Sabitzer, który, mogło się wydawać znalazł się w stuprocentowej sytuacji, oddał strzał na bramkę. ale jego strzał wyśmienicie zablokował jeden z obrońców. Również Timo Werner, który ostatnio częściej znajdował się na ławce nie pomógł gospodarzom wygrać tego spotkania.

RB Lipsk – Augsburg 0:0

 

RB Lipsk: Gulacsi, Klostermann, Konate, Orban, Halstenberg, Laimer(81′ Augustin), Kampl, Adams(73′ Bruma), Sabitzer, Werner, Cunha(58′ Forsberg)

Augsburg: Kobel, Schmid, Danso, Khedira, Max, Baier, Koo, Gregoritsch, Teigl, Jensen(83′ Janker), Cordova(59′ Ritcher)

Pozostałe wyniki (mecze o 15.30):

Dortmund – Stuttgart 2:1

Freiburg – Hertha 2:1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi