Niespodzianka w grupie H. Lider zaledwie remisuje

corrieredellosport.it

Piłkarze reprezentacji Belgi zaledwie zremisowali w Brukseli z Grecją 1-1. Na gola Konstantinosa Mitroglu odpowiedział w końcówce spotkania Romelu Lukaku. W innych meczach grupy H Cypr zremisował bezbramkowo z Estonią, a Bośnia i Hercegowina bez problemu rozprawiła się z Gibraltarem.

Pierwsza połowa meczu w Brukseli nie zapadnie na długo w pamięci widzów. Goście ani razu nie oddali strzału na bramkę Thibauta Courtoisa, zaś gospodarze uczynili to tylko trzykrotnie. Inaczej było w drugiej połowie, która rozpoczęła się idealnie dla Greków. Po wygranej główce przez Panagiotisa Tachtsidisa w sytuacji sam na sam znalazł się Konstantinos Mitroglu. Napastnik Benfici Lizbona pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Cortoisa. Gospodarze atakowali znacznie częściej niż goście. Swoich sił próbował m.in. Toby Alderweireld. Od 61. minuty Grecy grali w osłabieniu. Drugą zółtą kartkę zobaczył asystent przy golu Panagiotis Tachtsidis. Belgom udało się wyrównać dopiero w 89. minucie meczu. Dośrodkowanie od Driesa Mertensa perfekcyjnie wykorzystał Romelu Lukaku. Rosły napastnik świetnie zastawił się w polu karnym i to fizyczny aspekt zdecydował o tym, że snajper Evertonu doprowadził do wyrównania. W doliczonym czasie gry drugi żółty kartonik w tym spotkaniu ujrzał Georgios Tzavellas. Tym samym Grecy kończyli mecz w ,,9″.

W innym spotkaniu grupy H Bośnia i Hercegowina pokonała 5-0 reprezentację Gibraltaru. Już w 4. minucie wynik spotkania otworzył Vedad Ibisević. Do przerwy napastnik Hoffenheim trafił do siatki jeszcze raz. Po zmianie stron gospodarze zaaplikowali gościom trzy bramki, a czynili to odpowiednio: Avdija Vrsajević, Edin Visca oraz Ermin Bicakcić. W drugim meczu tej grupy rozgrywanym o godzinie 18:00 Cypr bezbramkowo zremisował z Estonią. Prawie całe spotkanie w barwach zespołu z północnych Inflant rozegrał gracz Jagielloni Konstantin Vassilijev. Ponadto obejrzał żółty kartonik w 69. minucie meczu.