Portugalia wygrywa w arcyważnym meczu grupy B

metro.co.uk

W 5. kolejce eliminacji Mistrzostw Świata grupy B Portugalia pewnie pokonała 3:0 reprezentacje Węgier. W innych spotkaniach Szwajcaria nie bezproblemowo rozprawiła się z reprezentacją Łotwy,  a Andora od ponad 11 lat zdobywa swój pierwszy punkt w eliminacjach.

Na Estadio da Luz Portugalia pewnie wygrywa 3:0 z reprezentacją Węgier, dla gospodarzy gole strzelali Andre Silva oraz dwie bramki Cristiano Ronaldo, dla którego to była kolejno 69. oraz 70. bramka dla reprezentacji narodowej. Portugalia od początku spotkania kontrolowała spotkanie i w 32. minucie Andre Silva wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony Raphaela Guerreiro. Niecałe 5. minut później już mieliśmy 2:0 kapitalne zgranie Andre Silvy do Cristiano Ronaldo, a ten strzałem z około 20 metrów pokonał Gulacsiego. W drugiej połowie nic się nie zmieniło, Portugalczycy cały czas dominowali i w 65. minucie Ronaldo ustalił wynik spotkania strzałem z rzutu wolnego. Dobre sędziowanie zaliczył Szymon Marciniak, nie popełniąjąc żadnego poważnego błędu.

W innym meczu grupy B Szwajcaria pokonała 1:0 Łotwę. Szwajcarzy dopiero znaleźli sposób na pokonanie Vaninsa w 66. minucie, Drmic, który minutę temu pojawił się na boisku strzałem z głowy pokonał bramkarza gości. W kolejnym meczu grupy B Andora bezbramkowo zremisowała z Wyspami Owczymi 0:0, goście kończyli mecz w “10”, Edmundsson otrzymał dwie zółte kartki za symulowanie.

Portugalia 3:0 Węgry