Niepewna przyszłość Artura Sobiecha

Kamil Chmielewski

Artur Sobiech od początku sezonu 2011/2012 występuje w barwach Hannoveru 96. Polski napastnik przeplata dobre momenty ze złymi. Raz strzela bramkę, by później znaleźć się poza pierwszym składem lub trapią go kontuzje. W niemieckich mediach pojawiają się plotki, że niemiecki klub nie przedłuży z Sobiechem kończącego się po tym sezonie kontraktu.

W bieżącym sezonie drużyna z Hannoveru występuje w 2. Bundeslidze w roli spadkowicza. To miała być szansa dla Artura Sobiecha na odbudowanie pełni formy, nowy kontrakt i powrót ze swoją drużyną do Bundesligi. Początek sezonu miał to potwierdzić. Polak w pierwszej kolejce tego sezonu zdobył dwie bramki i wydawało się, że będzie odgrywał czołowe skrzypce w klasyfikacji strzelców zaplecza ligi niemieckiej. Tak się jednak nie stało, kolejne 10. spotkań  ligowych Sobiech zaliczył już bez ani jednej bramki, a w połowie listopada złapał groźną kontuzję kolana. Aktualnie Artur Sobiech wraca do treningów, ale czasu aby pojawić się na niemieckich boiskach jeszcze w tym roku ma coraz mniej. Ostatnią okazję będzie miał  w meczu przeciwko SV Sandhausen (18 grudnia).

 


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.