Niemcy odpadły z MŚ 2026 po chaosie przy rzutach karnych – Tah przestrzelił, brak chętnych do wykonania
Reprezentacja Niemiec po dramatycznym meczu 1/16 finału z Paragwajem odpadła z Mistrzostw Świata 2026 po serii rzutów karnych. Podczas próby wykonania szóstej jedenastki kilku zawodników odmówiło podjęcia odpowiedzialności, co doprowadziło do sytuacji, w której na wykonawcę wyznaczono zawodnika, który nigdy wcześniej nie wykonywał karnego w oficjalnym meczu.
Problemy przy szóstym karnym
Po obronie piątego strzału przez Manuela Neuera i remisie 3-3 w serii rzutów karnych, w drużynie Niemiec pojawiły się trudności ze wskazaniem wykonawcy szóstego karnego. Leon Goretzka, Waldemar Anton, Nathaniel Brown i Malick Thiaw wahały się i unikali wykonania jednej z kluczowych jedenastek z powodu ogromnej presji.
Kapitan Joshua Kimmich rozmawiał z niektórymi ze swoich kolegów, w tym z Goretzką, Antonem, Brownem i Thiawem, jednak nikt z nich nie zdecydował się podejść do piłki. Wszyscy oni, z wyjątkiem Nathaniela Browna, weszli na boisko z ławki rezerwowych. Wśród wymienionych największym stażem w kadrze dysponował Leon Goretzka, który tego lata opuścił Bayern Monachium.
Nieplanowany wykonawca i fatalny strzał
W efekcie do wykonania rzutu karnego został wyznaczony obrońca Jonathan Tah, który nigdy wcześniej nie wykonywał jedenastki w oficjalnym spotkaniu reprezentacyjnym. Tah posłał piłkę w trybuny, co w dużym stopniu przesądziło o porażce Niemiec.
Brak jasnego planu i możliwe konsekwencje
Sytuacja ujawniła brak wcześniej ustalonego porządku wykonawców rzutów karnych w niemieckiej drużynie – co dodatkowo podkreśliło chaos w decydującym momencie. Krach na Mundialu 2026 niemal na pewno będzie miał konsekwencje personalne, a stanowisko selekcjonera Juliana Nagelsmanna stoi pod dużym znakiem zapytania.
At 3-3 in the penalty shootout after Manuel Neuer's save, there were difficulties to find a sixth taker. Leon Goretzka, Waldemar Anton, Nathaniel Brown and Malick Thiaw hesitated and dodged the challenge due to the immense pressure. Jonathan Tah, who had never taken a penalty in… pic.twitter.com/9WiYFafwQk
– Bayern & Germany (@iMiaSanMia) June 30, 2026
-

AktualnościChristian Pulisic: jestem gotów na 120 minut; reprezentacja USA przygotowana na karne przed meczem z Bośnią i HercegowinąNowacki / 1 lipca 2026, 12:33
-






AktualnościBelgia - Senegal przewidywane składy | 01.07.2026Nowacki / 1 lipca 2026, 12:11
-






AktualnościBelgia - Senegal przewidywane składy | 01.07.2026Nowacki / 1 lipca 2026, 12:11
-






AktualnościBelgia - Senegal przewidywane składy | 01.07.2026Nowacki / 1 lipca 2026, 12:11
-

AktualnościBelgia - Senegal sędzia meczu. Kto sędziuje to spotkanie?Kto sędziuje to spotkanie? (01.07.2026)Nowacki / 1 lipca 2026, 10:16
-

AktualnościAnglia - DR Konga przewidywane składy drużyn | 01.07.2026Nowacki / 1 lipca 2026, 8:07




































