“Nie ma czego palić”. Andrij Piatow dosadnie o rosyjskich koszulkach piłkarskich

Andrij Piatow / fot, Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legenda ukraińskiej piłki i Szachtara Donieck, Andrij Piatow w rozmowie z serwisem “Komanda1” zdradził, że w swojej bogatej kolekcji koszulek nie posiada żadnego rosyjskiego trykotu. – Nie ma czego palić – stwierdził. 

Od 49 dni trwa zbrojna inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Cały świat solidaryzuje się z naszymi wschodnimi sąsiadami. W tym również ludzie sportu m.in. Kamil Glik czy Robert Lewandowski.

Sytuację na Ukrainie z nieco innej perspektywy skomentował Andrij Piatow. Legenda tamtejszej piłki i Szachtara Donieck od dawna zbiera koszulki piłkarskie. W swojej kolekcji nie posiada jednak żadnego rosyjskiego trykotu.

Nie ma czego palić.  Po meczu Pucharu UEFA z CSKA Moskwa próbowałem wymieniać się z Igorem Akinfiejewem, ale on nie był chętny. Bóg widocznie zakazał – powiedział.

Andrij Piatow wciąż jest czynnym piłkarzem w Szachtarze Donieck, którego barwy reprezentuje od stycznia 2007 roku. W pomarańczowo-czarnej koszulce rozegrał łącznie 480 meczów, w których wpuścił 413 bramek. W 222 spotkaniach zachował czyste konto.

37-latek jest również etatowym reprezentantem swojego kraju. W drużynie narodowej zaliczył 101 występów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x