Erik ten Hag zostanie menedżerem Manchesteru United?

Erik ten Hag

fot. Erik ten Hag / goal.com

Kilka źródeł się zgadza. Holenderski trener zostanie menedżerem Manchesteru United po sezonie. Erik ten Hag osiągnął ustne porozumienie z drużyną z Old Trafford.

Erik ten Hag ukazał się szerszej publiczności podczas kampanii Ligi Mistrzów sezonu 18/19. Doszedł wtedy do półfinału tych rozgrywek. W ostatnich minutach pokonał ich Tottenham i zabrał im szansę na awans po bramce Lucasa Moury. Teraz gdy zdominował ligę holenderską, jest gotów na większe wyzwanie, odbudowę wielkiego klubu. Manchester United od dekady szuka odpowiedniego szkoleniowca, zawsze jednak czegoś brakowało. Ten wybór ma być dobrym.

52-letni trener wciąż ma ważną umowę z Ajaxem. Obowiązuje do czerwca 2023 roku. To jednak nie problem, United ma odkupić trenera. Kwota jest dogadywana, a kluby mają być w dobrych relacjach. Wszystko jednak musi być dogadane i ogłoszone dopiero po finale pucharu Holandii. Mecz odbędzie się 17 kwietnia. Ogłoszenie transferu mogłoby przeszkodzić w zwycięstwie.

Według “The Athletic” i Fabrizio Romano podpisanie kontraktu to tylko formalność i kwestia czasu. Ajax ma nie robić problemów, wszystko jest dogadywane. Czerwone diabły będą musiały zapłacić 2 miliony klauzyli za szkoleniowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.