“Nie jestem gotowy zadeklarować”… – Szczęsny o planach wobec reprezentacji Polski

Fot. Mateusz Czarnecki

Wojciech Szczęsny na razie unikał definitywnej odpowiedzi odnośnie jego przyszłości w reprezentacji Polski.

Do tej pory wydawało się, iż doświadczony bramkarz Juventusu wkrótce zakończy przygodę z reprezentacją Polski. 34-latek sugerował, że EURO 2024 będzie dla niego ostatnim wielkim turniejem w narodowych barwach.

Tymczasem wygląda na to, iż weteran lekko zmienia zdanie.

– Powiem szczerze, ja zawsze starałem się dokładnie planować swoją karierę. I w planach było zakończenie kariery sportowej w przyszłym roku, a to łączyło się z zakończeniem kariery reprezentacyjnej po tych mistrzostwach Europy. W tej chwili nie wiem, jak te plany będą wyglądać, ponieważ są one troszkę poza moją kontrolą – powiedział Szczęsny w rozmowie dla TVP Sport.

– Rozumiem tych, którzy próbują mnie namawiać do zmiany tej decyzji, bo jest to podparte tym, że po prostu mogę dłużej grać w piłkę. Ja nie jestem gotowy zadeklarować się w tej chwili, że odchodzę z reprezentacji, bo to jest decyzja, którą podejmuje się raz i wolę ją doskonale przemyśleć – dodał.

Wojciech Szczęsny był pewniakiem biało-czerwonych przez ostatnią dekadę. Ale nie może to dziwić zwłaszcza na Mundialu w Katarze pokazał swoją klasę. Natomiast w kolejce czekają już choćby Marcin Bułka czy Kamil Grabara, którzy mają chrapkę na regularną grę dla reprezentacji.

Źródło: TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.