Nicklas Bendtner marketingowym strzałem w “10”? Zabrakło koszulek z jego nazwiskiem

fot: https://indkast.dk/

Nicklas Bendtner od trzech dni jest już piłkarzem FC Kopenhaga. Transfer Duńczyka wywołał prawdziwe szaleństwo w stolicy Danii, a koszulki z jego nazwiskiem sprzedają się jak świeże bułeczki. To przypadek bezprecedensowy w ostatnich latach.

Sprzedaż koszulek “Bendtner 32” spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem, co sprawiło, że zostały wyprzedane wszystkie rozmiary. To przypadek bezprecedensowy w ostatnich latach jeśli chodzi o sprzedaż koszulek. Nigdy wcześniej nie sprzedaliśmy takiej liczby w jeden dzień – mówi Martin Nohr, menadżer oficjalnego sklepu klubu FC Kopenhaga.

Nicklas Bendtner znany jest przede wszystkim z występów w Arsenalu Londyn. Duńczyk nie zrobił wielkiej kariery w angielskim klubie, ale cieszył się olbrzymią sympatią kibiców, którzy określali go mianem “Lorda”. W barwach Kanonierów rozegrał 171 spotkań, strzelając 45 goli. Piłkarz występował też w takich klubach jak Birmingham City, Sunderland, Juventus, Wolfsburg, Nottingham Forest czy  Rosenborg. Jest też 81-krotnym reprezentantem Danii, dla której zdobył 30 bramek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi