Nice I liga: Zwycięstwo Miedzi, sensacja w Pruszkowie

Za nami pierwsze dwa sobotnie spotkania 21. kolejki I ligi. Miedź Legnica awansowała na czwarte miejsce w tabeli, sensacja w Pruszkowie, gdzie gola na wagę remisu strzelił bramkarz. Petteri Forsell zmarnował trzeci rzut karny w trzecim kolejnym spotkaniu.

W inauguracyjnym meczu Miedź Legnica pokonała przed własną publicznością Bytovię 2:1 mimo, że do przerwy przegrywała. Dla gospodarzy obie bramki z rzutów karnych strzelił Petteri Forsell. Co ciekawe Fin siedem minut przed przerwą nie wykorzystał jedenastki. Jakby tego było mało 26-letni pomocnik w trzecim kolejnym meczu miał problem z wykonaniem rzutu karnego i w końcu się przełamał.

10.03.2017, godz. 18:00 Miedź Legnica – Bytovia Bytów 2:1 (0:1)
Petteri Forsell 58′ (rzut karny), 87′ (rzut karny) – Robert Mandrysz 11′
żółte kartki: Keon Daniel, Wojciech Łobodziński – Sebastian Kamiński, Mateusz Klichowicz, Fran Gonzalez, Jakub Wilk, Martin Cseh.

sędziował Dominik Sulikowski z Gdańska.

W drugim meczu doszło do niespodzianki. Zajmujący szesnastą pozycję Znicz zremisował z liderem rozgrywek, Chojniczanką 3:3. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W dziewiątej minucie po strzale z rzutu karnego wynik spotkania otworzył Aleksander Jagiełło. Bramkę do szatni na 1:1 zdobył Tomasz Mikołajczak . Dwie minuty po zmianie stron na 1:2 podwyższył Jacek Podgórski, a w pięćdziesiątej drugiej minucie po strzale Andrzeja Rybskiego mogło się wydawać, że emocje w tym meczu się już skończyły. Jednak sześćdziesiąt sekund później kontaktową bramkę zdobył Patryk Kubicki. Wynik meczu w ostatniej minucie spotkania ustalił bramkarz gospodarzy, Piotr Misztal i tym samym czwarty remis z rzędu Chojniczanki stał się faktem.

10.03.2017, godz. 19:00 Znicz Pruszków – Chojniczanka Chojnice 3:3 (1:1)
Aleksander Jagiełło 9′ (rzut karny), Patryk Kubicki 53′, Piotr Misztal 90′ – Tomasz Mikołajczak 45′, Jacek Podgórski 47′, Andrzej Rybski 52′
żółte kartki: Patrtyk Kubicki, Mateusz Długołęcki, Przemysław Kita, Damian Jakubik – Przemysław Pietruszka, Tomasz Mikołajczak, Rafał Grzelak.