Nice I liga: Wigry na fali

facebook.com

W meczu 10. kolejki Nice I ligi, Zagłębie Sosnowiec uległo na własnym boisku Wigrom Suwałki 0-1. Bramkę dającą trzy punkty gościom zdobył Kamil Kościelny w 82. minucie meczu. Tym samym Wigry Suwałki wygrały swój trzeci mecz z rzędu i opuściły strefę spadkową. Natomiast dla gospodarzy była to już szósta ligowa porażka.

Mimo nieudanego początku sezonu przez obydwie drużyny, zgromadzeni kibice spodziewali się dobrego widowiska. No bo skoro do Sosnowca przyjechała ekipa z dołów tabeli to kiedy się przełamać jak nie teraz. Jednak ku ich niezadowoleniu spotkanie przypominało wcześniejsze mecze ich drużyny. Gra była szarpana, obfitowała w wiele przewinień a strzałów było jak na lekarstwo. Dobre akcje gospodarzy można zliczyć na palcach jednej ręki. Najbliżej powodzenia był Wojciech Łuczak, jednak po jego strzale piłka zatrzymała się na spojeniu bramki strzeżonej przez Łukasza Budziłka. Złe już nastroje kibiców Zagłębie pogorszył w 82. minucie Kamil Kościelny, dla którego było to premierowe trafienie w tym sezonie. Do końca meczu nie obejrzeliśmy więcej bramek i to piłkarze Wigier zgarnęli komplet punktów.

23.09.2017, 10. kolejka Nice I ligi, Stadion Ludowy (Sosnowiec)

Zagłębie Sosnowiec – Wigry Suwałki 0-1 (0-0)

Kamil Kościelny 82′

Zagłębie: Dawid Kudła – Tomasz Nawotka, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Cichocki, Žarko Udovičić – Wojciech Łuczak, Tomasz Nowak, Patryk Mularczyk, Sebastian Milewski (Rafał Makowski 46′), Adam Banasiak (Konrad Wrzesiński 81′) – Vamara Sanogo (Szymon Lewicki 67′).

Wigry: Łukasz Budziłek – Piotr Kwaśniewski, Adrian Jurkowski, Rafał Remisz, Artur Bogusz – Damian Gąska, Robert Obst (Mariusz Rybicki 59′), Patryk Sokołowski, Mateusz Radecki, Serhij Pyłypczuk (Kamil Kościelny 81′) – Laurențiu Iorga (Karol Mackiewicz 59′).

Żółte kartki: Jędrych, Nowak, Makowski – Iorga, Pyłypczuk.

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec).