Nice I liga: Ruch znów przegrywa w końcówce

W ostatnim, wyjątkowo rozegranym w poniedziałek spotkaniu 9. kolejki Nice I ligi Ruch Chorzów mimo jednobramkowego prowadzenia i grze w przewadze przegrywa na swoim boisku 1-2 z Górnikiem Łęczna. Ruch po raz kolejny traci bramkę na wagę punktów w końcówce meczu.

Ruch pod wodzą nowego szkoleniowca Argentyńczyka Juana Ramóna Rochy od pierwszych minut była zdeterminowana by odnieść zwycięstwo nad Górnikiem. Jeszcze parę miesięcy temu oba zespoły mierzyły się ze sobą w Lotto Ekstraklasie, dzisiaj zajmują miejsca w strefie spadkowej. Górnik tuż przed przerwą został poważnie osłabiony. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał obrońca Łukasz Wiech. Ruch objął prowadzenie w 65. minucie meczu, kiedy to Arkadiusz Kasperkiewicz skierował piłkę do własnej bramki. Gra w osłabieniu nie podłamała podopiecznych Tomasza Kafarskiego, którzy wyrównali w 84. minucie meczu. Ładnym trafieniem z woleja popisał się Łukasz Tymiński. Dramat Chorzowian rozegrał się w doliczonym czasie gry, kiedy to Górnik za sprawą Grzegorza Bonina ostatecznie wygrywa.

18 września 2017, 9. kolejka Nice I ligi, Chorzów – Stadion Miejski, Frekwencja: 4279

Ruch Chorzów – Górnik Łęczna 1:2 (0:0)

Arkadiusz Kasperkiewicz 65 (samobójcza) – Łukasz Tymiński 84, Grzegorz Bonin 90

Ruch: Nikołaj Bankow – Santiago Villafañe, Marcin Kowalczyk (Miłosz Trojak 66′), Bojan Marković , Mateusz Hołownia – Miłosz Przybecki, Michał Walski, Maciej Urbańczyk, Mello (Mateusz Zawal 66′), Vilim Posinković – Artur Balicki.

Górnik: Sergiusz Prusak – Arkadiusz Kasperkiewicz, Łukasz Wiech, Łukasz Sosnowski –  Grzegorz Bonin, Paweł Sasin, Tomasz Makowski (Filip Karbowy 73′), Łukasz Tymiński, Patryk Szysz, Michał Suchanek (Dariusz Jarecki 46′) – Przemysław Pitry (Filip Szewczyk 79′).

Żółte kartki: Przybecki, Trojak, Walski, Villafañe, Marković, Urbańczyk – Wiech, Jarecki, Sosnowski.

Czerwona kartka: Wiech.

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).