Neuer nie myśli o końcu kariery. Nowy kontrakt w drodze

https://twitter.com/FCBayern/status/1427683270158917634/photo/1

Bayern Monachium przedłużył ostatnio kontrakty z Leonem Goretzką oraz Joshuą Kimmichem. W planach rekordowego mistrza Niemiec jest również prolongata umowy Manuela Neuera.

Kapitan Bayernu w marcu skończy 36 lat. Jego obecny kontrakt trwa do połowy 2023 roku. Mimo dość zaawansowanego wieku (nawet jak na bramkarza) popularny “Manu” nie zaprząta sobie głowy myślami o końcu kariery.

– Zamierzam grać tak długo, jak pozwoli mi na to zdrowie. Chcę być w pełni sprawny, wtedy ma to sens. Nie jestem zdania, że 40 lat na karku musi oznaczać dla mnie koniec kariery – powiedział Neuer w jednym z ostatnich wywiadów.

Według dziennikarza Floriana Plettenberga z portalu “Sport1” związek Neuera z Bayernem zostanie scementowany na dłużej nowym kontraktem. Obie strony wkrótce powinny zasiąść do rozmów w tej sprawie.

Biorąc pod uwagę status 35-latka na Allianz Arena oraz rzecz jasna długą znajomość z włodarzami, negocjacje nie powinny być szczególnie problematyczne.

Neuer do Monachium trafił w lipcu 2011 roku. Od tamtej pory zdołał rozegrać w barwach Bayernu 443 mecze, w których zachował aż 216 czystych kont. Jest to rekord Bundesligi.

Źródło: Sport1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *