Neapolitańska masakra! Genialny występ Piotra Zielińskiego!

sscnapoli.it

Bologna po fenomenalnym spotkaniu uległo Napoli 1:7 !

Spotkanie rozpoczęło się od bramki Marka Hamsika, który popisał się ekwilibrystyczną główką, zdobywając kapitalną bramkę z pola karnego. Wówczas była trzecia minuta. Nie minęło nawet dwie minuty, a Lorenzo Insigne podwyższył prowadzenie dla Napoli. Kapitalną asystą popisał się Piotr Zieliński!

Po dwóch przyjętych ciosach, Bolonia wydawała się być bezradna, najchętniej zakończyli by spotkanie już po sześciu minutach. Warto podkreślić fakt, że drużyna z Neapolu kapitalnie radzi sobie w pierwszych minutach spotkania. W ciągu 15 minut, dwukrotnie ukłuli obie drużyny z Mediolanu, czym ustawiało mecz pod siebie. Napoli gra w sposób fantastyczny i chwalenie jej ostatnimi tygodniami, jest obiektywne.

Jednak nie spodziewanie rzut karny dostało Bolonia za zagranie ręką Callejona. Do rzutu karnego podszedł Mattia Destro, który tą jedenastkę wykonał beznadziejnie. Nie minęła nawet minuta gry, a Callejon został wyrzucony z boiska, za kompletnie głupi faul.  Włosi na takie spotkania mówią : Partita Pazzesco!

Żeby było ciekawiej. W 32 minucie z boiska wyleciał Adam Masina, zawodnik Bolonii za nie przepisowe zatrzymanie Lorenzo Insigne. Do rzutu wolnego podszedł Dries Merntens, który popisał się piękną bramką ze stałego fragmentu gry! Próżno szukać słów, które mogłoby opisać takie spotkanie. 3:0 z Partenopeich!!!

Chwilę później Torisidis, zdobył bramkę kontaktową. Kibice na portalach społecznościowych pisali m.in

Nie, to nie koniec emocji w pierwszych 45 minutach. Na 4:1 ponownie podwyższył Dires Mertens, który delikatnie ucierpiał po trafieniu do siatki. Asystę przy tym trafieniu ponownie zaliczył Piotr Zieliński. Dla Belga jest to 15 trafienie w tym sezonie, czym zrównał się z Mauro Icardim oraz Gonzalo Higuainem!

Więcej bramek w tej połowie nie padło, i sędzia zakończył pierwszą połowę meczu. Napoli do przerwy prowadzi z Bolonią 4:1, przy czym każda drużyna dostała czerwoną kartkę.

Druga połowa rozpoczęła się – a jakże, od ataku Napoli. Dwójkowa akcja Insigne – Mertens, uderzył ten ostatni, jednak nie znacznie się pomylił. W 49 minucie groźnie uderzał Torosidis, który szukał dopietty. Mimo zagrożenia pod polem karnym gości, Grekowi nie udało się zmieścić piłki w siatce. W 56 minucie sam na sam z Mirante wyszedł Marek Hamsik, jednakże niewiele brakowało, aby ustrzelił dublet w tym spotkaniu. W 75 minucie padła kolejna bramka, i ponownie autorem trawienia był Marek Hamsik. Piękna bramka Słowaka, palce lizać! 5:1 dla podopiecznych Maurizio Sarriego!

Parę minut później było już 6:1, i ponownie bramkę zdobył Marek Hamsik, kompletując triplettę! W tym momencie każdy osoba obecna na tym spotkaniu, powinien wstać, i bić brawa. Nawet Bolonia ma już dość bramek 😉

Bolonię dobił Dries Mertens, kompletując hattricka. Dla Belga była to 16. bramka w tym sezonie, dzięki czemu został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców! Po tej bramce, sędzia zakończył spotkanie. Mama mia, co to był za mecz!

Bologna FC – SSC Napoli 1:7 ( 4. Hamsik, 6. Insigne, 33. Mertens, 36. Torosidis, 43. Mertens, 70, Hamsik, 74. Hamsik, 90. Mertens )

BOLOGNA – Mirante ( 80. Da Costa; Torosidis, Oikonomou, Maietta, Masina; Nagy, Pulgar, Dzemaili; Rizzo (46. Verdi), Destro (68. Petković), Krejci.

NAPOLI – Reina; Hysaj, Albiol, Maksimovic, Ghoulam; Zielinski (73. Giaccerini), Diawara (62. Allan), Hamsik; Callejon, Mertens, Insigne ( 80. Rog).

Arbiter : Davide Massa