Napoli stara się o Eljifa Elmasa

Napoli jest poważnie zainteresowane “diamentem” macedońskiego futbolu.

fot. fedenerazzurra.net

Wicemistrzowie Włoch są bardzo zainteresowani grającym w tureckiej Super Lig macedońskim talentem. Na razie kluby nie mogą dojść do porozumienia w sprawie Eljifa Elmasa.

Eljif Elmas to 19-letni Macedończyk występujący w tureckim Fenerbahce Stambuł. W zeszłym sezonie grywał na praktycznie każdej pozycji w pomocy, ale najwięcej meczów miał rozegranych jako środkowy pomocnik. To właśnie jako “8” lub “10” 19-latek czuje się najlepiej. Elmas w sezonie 18/19 zanotował łącznie 40 występów dla Fenerbahce i strzelił w nich 4 bramki. Mimo swojego młodego wieku Macedończyk jest dosyć doświadczony. Gdy w 2017 roku za niecałe 200 tysięcy euro przechodził z Rabotnicki Skopje do Fenerbahce, miał już za sobą 46 występów w macedońskiej ekstraklasie. I to większości w pierwszym składzie. Po przyjściu do Żółtych Kanarków nie był uprawniony do gry i zaczął zaliczać ogony w Super Lig dopiero w rundzie wiosennej. Na początku zeszłego sezonu odważnie postawiono na 19-latka i mimo słabej postawy Fenerbahce oraz zawirowań na ławce trenerskiej Macedończyk ostatecznie i tak lądował w składzie i był jednym z wyróżniających się zawodników.

Po sezonie było pewne, że Elmas pożegna się z Super Lig.

Mimo, że sezon zaczął się źle, udało nam się wrócić do gry dzięki Ersunowi Yanalowi. Chciałbym pozostać w zespole na kolejny rok i walczyć o mistrzostwo kraju, ale Fenerbahce jest w bardzo złej sytuacji finansowej – powiedział po zakończonym sezonie Macedończyk.

Na zainteresowanie Elmas nie powinien narzekać. Chcą go najlepsze kluby Premier League, La Ligi czy Serie A. I właśnie przedstawiciel tej ostatniej ligi, Napoli, mocno zabiega o 19-latka. Oferta opiewająca na 15 milionów euro (wliczając bonusy) została odrzucona przez Fenerbahce. Turcy za reprezentanta Macedonii żądają minimum 20 milionów euro. Według doniesień Gianluki Di Marzio Napoli już złożyło kolejną ofertę za Elmasa. Tym razem proponują około 16 milionów euro plus bonusy i to dla włodarzy 6. drużyny zeszłego sezonu Super Lig miała być zadowalająca oferta. 19-latek według Trasfermarktu jest wart 10 milionów euro.

Co ciekawe w karierze Elmasa często pojawia się Polska. Zawodnikiem Fenerbahce został po Euro U-21 w Polsce. Mimo, że wchodził za każdym razem z ławki pokazywał się dobrze wśród zawodników starszych od niego o 4/5 lat.  Grał również w czerwcowym meczu eliminacji Euro 2020 z Polską, gdzie był jednym z zawodników najbardziej uprzykrzających życie naszych zawodników. Łącznie w barwach Czerwonych Lwów zagrał 11 razy, strzelił 2 bramki i raz asystował. Teraz, jeśli transfer dojdzie do skutku, będzie jednym z głównych konkurentów Piotra Zielińskiego w Napoli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przejdź do paska narzędzi