Napoli spacerkiem do 1/8 finału

sscnapoli.it

Ten wynik był do przewidzenia. Napoli w drugim meczu również nie dało szans Zurichowi i po zwycięstwie 2:0 melduje się w 1/8 finału Ligi Europy. Piotr Zieliński grał 68 minut, a Arkadiusz Milik spędził na murawie niecały kwadrans.

Napoli po pierwszym spotkaniu było w bardzo komfortowej sytuacji. Wynik 3-1 dawał Włochom dużą przewagę i Ancelotti zdawał się mieć tego świadomość i dał odpocząć Maksimoviciowi, Milikowi i Callejonowi. W ich miejsce trener wystawił Chirichesa, Mertensa i Ounasa. Szkoleniowiec Zurichu miał utrudnione zadanie. Przed meczem z gry było wykluczonych aż 9 zawodników.

Plac zabaw Ounasa

Napoli szybko narzuciło rywalowi swój styl gry i zdominowało przeciwnika. Na groźne sytuacje kibice musieli jednak poczekać do 16. minuty. Wtedy to Verdi wbiegł w pole karne i uderzył w lewy róg bramki, ale Yanick Brecher skutecznie interweniował. Nie minęło wiele czasu i to Insignie mógł zdobyć bramkę. Filigranowy Włoch dobrze ustawił się w polu karnym i uderzył z pierwszej piłki, niestety tuż nad poprzeczką. Ataki wicemistrza Włoch nie słabły i przed przerwą przyniosły wymarzony skutek. Adam Ounas ruszył na bramkę rywali i ściągnął na siebie uwagę obrońców, po czym finezyjną podcinką obsłużył Verdiego. Włoch w sytuacji sam na sam uderzył z powietrza i wyprowadził Napoli na prowadzenie.

W drugiej połowie wiele na boisku się nie zmieniło i Napoli spokojnie kontrolowało przebieg spotkania. Od czasu do czasu goście starali się zaskoczyć Mereta, ale ich uderzenia zancznie mijały bramkę. Na kwadrans przed końcem gospodarze dołożyli drugie trafienie. Dries Mertens świetnym prostopadłym podaniem przeszył linię obrony FC Zurich. Futbolówka trafiła do Adama Ounasa i Algierczyk z łatwością pokonał bramkarza.

Chwilę później to Arkadiusz Milik mógł zdobyć trzecią bramkę. Polak ładnie uderzył z 20 metra, ale pewnie interweniował Brecher. Goście w końcówce dążyli aby strzelić honorowego gola, ale w ataku wyraźnie brakowało im piłkarskiej jakości. Jeszcze w końcówce Napoli mogło przypieczętować zwycięstwo. Gospodarze ruszyli z kontrą 4 na 2, ale piłka nie wpadła do siatki.

Napoli – Zurich 2:0 (1:0)