Napoli przedłuża nadzieje. Gol Zielińskiego!

sscnapoli.it

Napoli pokonało na własnym boisku Szachtar Donieck i przedłużyło szanse na awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński.

Napoli przed tym spotkaniem traciło do drugiego w tabeli Szachtara sześć punktów, na dodatek uległo w Doniecku 1:2. Żeby zachować szanse na awans do fazy pucharowej przed ostatnią kolejką Włosi musieli więc wygrać przynajmniej 2:0.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gracze z Ukrainy, świetną okazję już na początku miał Taison, jednak w doskonałej sytuacji strzelił obok bramki. Bliski szczęścia z drugiej strony był Lorenzo Insigne, jednak jego strzał świetnie wybronił Piatow.

W pierwszej połowie mecz nie powalał, a lepsze sytuacje stwarzał sobie Szachtar. To zmieniło się jednak w drugiej odsłonie, gdy Napoli postawiło wszystko na jedną kartę i kompletnie zdominowało rywali.

Wynik otworzył bajecznym uderzeniem z 25 metrów w 56 minucie Lorenzo Insigne. Bramka z cyklu “stadiony świata” wlała nadzieje w serca neapolitańczyków, którzy poszli za ciosem.

Kilkanaście minut później doskonałą okazję miał Piotr Zieliński, któremu piłkę wyłożył Mertens, wykorzystując koszmarne zachowanie defensywy rywali. Techniczne uderzenie Polaka minimalnie minęła jednak słupek. W końcu dziewięć minut przed końcem nasz reprezentant już się nie pomylił, gdy rozegrał fantastyczną akcję z Driesem Mertensem i pewnym strzałem pokonał z kilku metrów bramkarza.

Jakby tego było mało dwie minuty później Raul Albiol najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego, jego strzał zdołał odbić Piatow, jednak przy biernej postawie defensywy Szachtara, do dobitki doszedł Mertens i ustalił wynik spotkania.

Napoli – Szachtar 3:0 (0:0)

Bramki: 56′ Lorenzo Insigne, 81′ Piotr Zieliński, 83′ Dries Mertens

Napoli: Reina – Maggio, Albiol, Chiriches, Hysaj, Diawara, Zieliński (86′ Rui), Hamsik (77′ Rog), Callejon, Mertens, Insigne (65′ Allan)

Szachtar: Piatow – Butko, Ordeć, Rakickij, Ismaily, Fred, Stepanenko (70′ Patrick), Marlos (79′ Dentinho), Taison, Bernard, Ferreyra.