Najlepszy strzelec Zagłębia Sosnowiec wraca do pierwszej drużyny

Zagłębie Sosnowiec / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Zarząd Zagłębia Sosnowiec podjął decyzję o przywróceniu Szymona Sobczaka do pierwszego zespołu. 29-letni napastnik od środy ponownie będzie trenował z pierwszoligowcem.

Sprawa Sobczaka wywołała spore kontrowersje w ostatnim czasie. 9 listopada decyzją trenera Zagłębia Artura Skowronka 29-latek został odsunięty od treningów pierwszego zespołu i przez kilka dni musiał trenować z czwartoligowymi rezerwami. Klub ograniczył się do wydania lakonicznego komunikatu nie wyjaśniając powodów tej decyzji.

W lokalnych mediach szybko pojawiły się spekulacje dotyczące złej atmosfery wewnątrz zespołu. Pojawiały się także pogłoski o zaległościach finansowych względem piłkarzy. Do tej sprawy postanowił odnieść się również sam zainteresowany, który nie ukrywał niezadowolenia z takiego rozwoju sytuacji.

W swoim oświadczeniu Sobczak wspomniał nawet o upoważnieniu agenta do prowadzenia rozmów dotyczących rozwiązania umowy z pierwszoligowcem za porozumieniem stron. Wszystko wskazuje jednak, że do tego nie dojdzie. Po sześciu dniach klub wydał kolejne, również lakoniczne oświadczenie, w którym poinformował o powrocie napastnika do treningów z pierwszym zespołem. Jak zapewnia oficjalna witryna pierwszoligowca „sprawa została rozwiązana wewnątrz klubu”.

W tym sezonie Fortuna I ligi Sobczak zagrał w 17 spotkaniach, w których strzelił sześć goli. Samo Zagłębie po rozegraniu 18 spotkań ma na koncie 22 punkty (pięć zwycięstw, siedem remisów i sześć porażek) i zajmuje na koniec roku 12. pozycję w tabeli. Strata do miejsca dającego udział w barażach wynosi zaledwie sześć punktów. Z drugiej jednak strony Zagłębie utrzymuje przewagę siedmiu punktów nad 16. w tabeli Odrą Opole, która zajmuje pierwsze z trzech miejsc zagrożonych spadkiem do eWinner II ligi.

Źródło: własne / Zagłębie Sosnowiec


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.