Nagelsmann: Miałem ofertę z Realu

Nagelsmann

marca.com

Obecny trener RB Lipsk, Julian Nagelsmann wyznał, że w 2018 roku Real Madryt zaoferował mu pracę.

32-latek uznał jednak, że wtedy nie był na to odpowiedni czas i odrzucił ofertę. Koniec końców rok później objął posadę szkoleniowca Die Roten Bullen, z którymi w trwającej kampanii walczy o mistrzostwo Niemiec.

– Z początku byłem zaskoczony tą ofertą. Przemyślałem to i stwierdziłem, że muszę ją odrzucić. Chcę się rozwijać jako trener, a w Realu nie ma na to czasu. Tam musisz już być najlepszą wersją siebie. Teraz muszę się jeszcze wiele nauczyć, ale przyznaję – w przyszłości chciałbym być najlepszy w tym fachu. W Barcelonie czy w Realu musisz od razu dostarczać trofea, jeśli tego nie robisz, nawet wiek nie będzie usprawiedliwieniem. Uważam, że trzeba podejmować odpowiednie kroki, niekoniecznie muszą być one od razu duże. Real Madryt to prawdopodobnie największy z możliwych kroków, przez co nachodzą cię myśli – masz 31 lat, co będziesz robił dalej? – powiedział Nagelsmann.

Niemiec zwrócił także uwagę na to, iż nie zna hiszpańskiego:

– Dla mnie znajomość języka jest bardzo ważna. Dużo rozmawiam z piłkarzami, stale się komunikujemy. Na razie nie znam hiszpańskiego, umiem tylko “cześć, jak się masz?”. Real byłby wielkim krokiem, ale niekoniecznie właściwym. 

Los Merengues w 2018 roku ostatecznie zatrudnili Julena Lopeteguiego, który po kilku miesiącach pożegnał się z posadą.

źródło: marca.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi