Legia odwoła się do Komisji
Po meczu Legii z ŁKS-em, Komisja Ligi nałożyła na klub z Warszawy dwie kary. Jedną z nich była kara grzywny w wysokości 50 tysięcy złotych. Drugą, co gorsza dla kibiców zasiadających na tamtym meczu na tzw. ''Żylecie'', był zakaz wejścia na najbliższy mecz z Jagiellonią.
Zaczynając od początku, kilka osób zasiadających tego dnia na Trybunie Północnej wywiesiło transparenty, na które inne osoby nie miały wpływu. Nawiązywały one do potencjalnego przejęcia Polonii przez nowego inwestora z Francji. Zaś drugi transparent był wymierzony prosto do nowego zawodnika Legii, Jakuba Kiśla. Zawodnik ten trafił niedawno do warszawskiego zespołu właśnie z klubu przy Konwiktorskiej. PZPN zareagował bardzo ostro nakładając na Wojskowych kary, o których wcześniej wspomniano. Legia Warszawa nie godząca się z taką decyzją szybko zareagowała. Klub wydał dziś oficjalne pismo, w którym informuje, że Legia będzie odwoływać się do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN w tej sprawie.
Po pierwsze nie zgadzamy z karaniem Klubu za działania, których nie autoryzuje, nie akceptuje i na które nie ma realnego wpływu, szczególnie że są to działania uderzające pośrednio lub bezpośrednio w Legię i jej wizerunek. Po drugie nie zgadzamy się na wprowadzanie odpowiedzialności zbiorowej, dotyczącej ponad 7 tys. kibiców, z których absolutna większość nie miała nic wspólnego z wywieszonymi transparentami. Decyzje Komisji Ligii uznajemy za niezrozumiałą, niesprawiedliwą i bezprecedensową. Karanie tysięcy kibiców za działania kilku osób nie ma żadnego charakteru profilaktycznego, skutkuje protestami, konfliktem i jest sprzeczne z zasadami oraz celami jakimi powinna się kierować Komisja. Tak samo oceniamy analogiczną decyzję Komisji dotyczącą Arki Gdynia - czytamy w piśmie wystosowanym przez Legię.
Źródło: Legia.com
-

AktualnościKto sędziuje spotkanie Nowa Zelandia - Belgia? Poznaj arbitra tego meczu (27.06.2026)Nowacki / 26 czerwca 2026, 17:16
-


AktualnościMauricio Pochettino: USA mimo porażki z Turcją kończą grupę D na pierwszym miejscu i zagrają z Bośnią i HercegowinąNowacki / 26 czerwca 2026, 16:57
-


AktualnościZion Suzuki: Japonia zremisowała 1:1 ze Szwecją i awansowała do 1/16 finału Mundialu 2026Nowacki / 26 czerwca 2026, 16:38
-


AktualnościEkwador pokonał Niemcy 2:1 – prezydent Daniel Noboa ogłosił dzień wolny po awansie na MŚNowacki / 26 czerwca 2026, 16:16
-


AktualnościUrugwaj - Hiszpania przewidywane składy | 27.06.2026Nowacki / 26 czerwca 2026, 16:07
-


AktualnościUrugwaj - Hiszpania przewidywane składy | 27.06.2026Nowacki / 26 czerwca 2026, 16:07




































