Nadchodzi rewolucja w Juventusie? Znak zapytania nad przyszłością Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

juventus.com

Włodarzom Juventusu skończyła się cierpliwość i w nadchodzących miesiącach może dojść do dużej przebudowy kadry.

Andrea Pirlo i tak rozpoczął już projekt odmłodzenia pierwszego zespołu, ale za to notuje bardzo słabe wyniki w tym sezonie. Najlepiej podsumują je trzecie miejsce w tabeli Serie A po 26 kolejkach i strata dziesięciu punktów do lidera – Interu Mediolan. No i odpadnięcia z Ligi Mistrzów na etapie 1/8 po dwumeczu z FC Porto.

Jednocześnie “Stara Dama” będzie miała nie lada orzech do zgryzienia w sprawie Cristiano Ronaldo. Portugalczykowi za rok wygasa umowa z Juventusem. Gdy ściągano gwiazdora w Turynie liczono, że doprowadzi klub do triumfu w Lidze Mistrzów. Tymczasem z sezonu na sezon jest coraz gorzej. Pojawia się sporo głosów krytyki, iż gra drużyny za bardzo opiera się na 36-latku. Ten dalej notuje świetne statystyki strzeleckie, ale nie przekuwa się to na dyspozycję całej drużyny.

Inną kwestią jest fakt finansowy. Wysoka pensja Cristiano ogranicza budżet Juventusu. O ile początkowo “zwracał się” komercyjnie, dzięki dużemu zainteresowaniu jego osobą, to przyszła pandemia koronawirusa. Skomplikowała mocno sytuację na rynku i znacząco zmniejszyła wpływy. Rodzi się tylko pytanie – czy znajdzie się inny zainteresowany, który sprosta wymaganiom finansowym Portugalczyka.

Źródło: Fabrizio Romano/Tuttosport


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *