Bez bramek na Education City Stadium. Urugwaj zremisował z Koreą Południową

fifa.com

Urugwaj bezbramkowo zremisował z Koreą Południową w pierwszym meczu grupy H piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.

Piąty dzień mistrzostw świata w Katarze rozpoczął się od rywalizacji w grupie G. Szwajcaria pokonała skromnie Kamerun 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów strzelił Beel Embolo. Następnie o godzinie 14:00 do gry przystąpiła grupa H. Urugwaj zmierzył się na Education City Stadium z Koreą Południową.

Początek meczu należał do Koreańczyków, którzy raz po raz siali zamieszanie w polu karnym przeciwnika. Ofensywna gra podopiecznych Paulo Bento nie przełożyła się jednak na liczbę klarownych sytuacji strzeleckich. Golkiper gospodarzy Sergio Rochet był wręcz bezrobotny. Najlepszą okazję do strzelenia gola Koreańczycy wykreowali w 34. minucie. Wówczas kombinacyjną akcję zespołu niecelnym strzałem z okolic 8. metra sfinalizował Hwang In-beom. Futbolówka po jego strzale minimalnie minęła bramkę Urugwaju.

Z kolei Urugwaj postawił na grę z kontry. Taki styl gry zaowocował dwiema groźnymi akcjami. Najpierw w 21. minucie dogodną okazję do strzelenia gola zmarnował Darwin Nunez, który z bliskiej odległości nie trafił w piłkę. Sześć minut później Urugwaj przeprowadził ciekawie wyglądającą akcję przez środek. Oliveira przerzucił futbolówkę na lewo do wpadającego w szesnastkę Nuneza. 23-latek z Liverpoolu strzelił mocno, ale mało precyzyjnie.

W 43. minucie kapitan Urugwaju Diego Godin mógł wyprowadzić swój zespół na jednobramkowe prowadzenie. 36-letni środkowy obrońca najlepiej odnalazł się w polu karnym przeciwnika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a piłka po jego uderzeniu głową odbiła się od słupka.

Druga połowa

Od samego początku drugiej połowy gra toczyła się na wysokiej intensywności, podobnie, jak w pierwszych 45. minutach. Nadal jednak ofensywne poczynania obu zespołów nie przełożyły się na sytuacje strzeleckie. W 63. minucie David Nunez po raz kolejny w tym meczu zmusił obrońców w czerwonych strojach do wytężonego wysiłku. 23-latek wbiegł z lewej strony w pole karne rywala, zbiegł do końcowej linii i uderzeniem z ostrego kąta spróbował umieścić piłkę w siatce. Z jego uderzeniem poradził sobie Seung-gyu.

Kolejne minuty należały do Urugwaju. W 80. minucie piłka po uderzeniu z dystansu Davida Nuneza minimalnie minęła prawy słupek koreańskiej bramki. Dziesięć minut później Fede Valverde potężnym strzałem z dystansu trafił w słupek. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły podzieliły się punktami.

W następnej serii gier Koreańczycy zagrają z Ghaną (28.11, 14:00). Z kolei Urugwaj podejmie Portugalię (28.11, 20:00).