fifa.com

W meczach trzeciej kolejki grupy D rozgrywanych w Nowej Zelandii Mistrzostw Świata do lat 20 Serbia pokonała Meksyk 2:0, a Urugwaj podzielił się punktami z Mali remisując 1:1. Z rozgrywkami pożegnał się Meksyk, a do grona szesnastu najlepszych drużyn turnieju awansowały pozostałe trzy zespoły.

Na Otego Stadium w Dunedin doszło do starcia reprezentacji Serbii oraz Meksyku. Spotkanie wyśmienicie rozpoczęło się dla zespołu z Bałkanów. Już w 2. minucie wynik meczu otworzył Nemanja Maksimović. Od tego momentu do głosu próbowali dojść Meksykanie, ale na niewiele się to zdawało, gdyż Serbowie dzielnie się bronili, a od czasu do czasu groźnie kontratakowali. W końcówce pierwszej połowy podwyższyli wynik spotkania po tym, jak precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Andrija Zivković.
W drugiej odsłonie meczu Meksyk osiągnął inicjatywę, chcąc odwrócić losy meczu. Szczególnie aktywni byli Erick Gutierrez oraz wprowadzony w przerwie Alejandro Diaz. Starania piłkarzy z Ameryki Północnej nie przyniosły jednak zamierzonych efektów. Wynik z pierwszej części gry utrzymał się do samego końca i to Serbowie zajęli pierwsze miejsce w grupie D.

Serbia – Meksyk 2:0 (2:0)
Nemanja Maksimović 2′, Andrija Zivković 43′
Serbia: Rajković – Gajić, Antonov, Babić, Veljković – Maksimović, Gacinović (80′, Jovanović), Milinković (86′, Grujić), Zdjelar, Zivković – Mandić (64′, Saponjić).
Meksyk: J. Gonzalez – K. Gutierrez, R. Gonzalez, Arreola, Aguirre – Guzman, Pineda (46, Marquez), Ramirez (55, Lainez), Lozano, E. Gutierrez – Martinez (46, Diaz)

Emocji nie zabrakło w drugim dzisiejszym spotkaniu grupy D. W Hamilton na Waikato Stadium naprzeciw siebie stanęły reprezentacje Mali i Urugwaju. Oba zespoły przed tą kolejką miały taką samą ilość punktów i identyczny bilans bramek. Zwiastowało to wyrównane spotkanie. Lepiej zaczęło się ono dla Urugwajczyków. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Franco Acosta. To był jeden z zaledwie dwóch strzałów piłkarzy z Ameryki Południowej w tym meczu. Od tego momentu na boisku lepsza była drużyna Mali. Piłkarze z Czarnego Lądu również nie grzeszyli skutecznością, ale w 44. minucie zdołali wyrównać. Gola na wagę remisu strzelił Adama Traore. Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu. Remis oznaczał, że o kolejności w tabeli miało zadecydować losowanie. To okazało się szczęśliwe dla Urugwajczyków i to oni ostatecznie zajęli drugą pozycję. Malijczycy znaleźli się jednak w gronie najlepszych drużyn z trzecich miejsc i także awansowali do 1/8 finału turnieju.

Mali – Urugwaj 1:1 (1:1)
Adama Traore 44′ – Franco Acosta 17′
Mali: D. Diarra – Coulibaly, Maiga, Kone, Doumbia – S. Diarra (83′, H. Traore), Gbakle, Sacko, Samassekou – Diallo (72′, M. Toure), A. Traore.
Urugwaj: Guruceaga – Cotugno, Lemos, Suarez, Gonzalez (64′, Saracchi) – Nandez, Poyet, Castro, Guerra – Pereiro (64, Amaral), Acosta (89′, Arambarri).

Tabela grupy D (za: livesports.pl):