fifa.com

W drugiej kolejce zmagań w grupie D rozgrywanych w Nowej Zelandii Mistrzostw Świata do lat 20 Meksyk pokonał Urugwaj 2:1, a Serbia okazała się lepsza od Mali, zwyciężając 2:0.

Jako pierwsi na Otego Stadium w Dunedin wyszli reprezentanci Meksyku i Urugwaju. Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. Sytuacji bramkowych było bardzo mało i w efekcie do przerwy bramki nie padły.
Obraz gry znacznie zmienił się w drugich 45 minutach. Meksykanie posiadali niewielką przewagę, ale długo nie byli w stanie pokonać Gastona Guruceagi. Udało się to w 71. minucie. Wtedy to do siatki Urugwajczyków piłkę skierował Hirving Lozano.
Odpowiedź piłkarzy z Ameryki Południowej przyszła dwanaście minut później. Wyrównującego gola zdobył Mathias Suarez, dobijając strzał Rodrigo Amarala.
Kiedy wydawało się, że w tym meczu już nic ciekawego się nie wydarzy, w doliczonym czasie gry Urugwajczyków spotkał dramat. Najpierw za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Erick Cabaco, a po chwili zwycięską bramkę dla Meksyku strzelił Kevin Gutierrez. Meksyk – Urugwaj 2:1.

Meksyk – Urugwaj 2:1 (0:0)
Hirving Lozano 71′, Kevin Gutierrez 90+3′ – Mathias Suarez 83′
Czerwona kartka – Cabaco (Urugwaj, 90+1′ – za drugą żółtą)
Meksyk: J. Gonzalez – K. Gutierrez, R. Gonzalez, Arreola, Aguirre – Guzman, Ramirez, Lozano, E. Gutierrez – Martinez, Pineda (81, Flores).
Urugwaj: Guruceaga – Lemos, Suarez, Cabaco, Cotugno – Nandez, Castro, Pereiro (70, Amaral), Arambarri (81, Baez) – Acosta, Mendez (70, Poyet).

W drugim wtorkowym meczu tej grupy zmierzyły się reprezentacje Serbii oraz Mali. Od początku spotkania inicjatywa należała do Serbów. Piłkarze z Bałkanów udokumentowali ją w 27. minucie, kiedy to objęli prowadzenie za sprawą Sergeja Milinkovicia.
Serbowie nie zamierzali na tym poprzestać i wciąż atakowali. Między słupkami bramki Mali dobrze spisywał się jednak Djigui Diarra i do przerwy wynik nie uległ zmianie.
W drugiej odsłonie obraz gry nie zmienił się. Stroną przeważającą wciąż byli piłkarze z Europy. Ich starania przyniosły zamierzony efekt w 74. minucie. Prowadzenie podwyższył wprowadzony na plac gry kilka minut wcześniej Stanisa Mandić. Więcej w tym meczu już się nie wydarzyło. Serbia pokonała Mali 2:0.

Serbia – Mali 2:0 (1:0)
Sergej Milinković 27′, Stanisa Mandić 74′
Serbia: Rajković – Gajić, Antonov, Zdjelar, Veljković, Babić, Saponjić (64, Mandić), Maksimović, Gacinović, Zivković (88, Jovanović), Milinković (69, Grujić).
Mali: D. Diarra – S. Diarra, Kone, I. Diarra, Samassekou, Guindo (71, Falaye), Coulibaly, Doumbia, A. Diallo (83, Diabate), Dieudonne (57, Hamidou), A. Traore.

Po dwóch seriach gier sytuacja w grupie D jest niezwykle ciekawa, bowiem wszystkie cztery zespoły mają na swoim koncie po trzy punkty. Liderem jest Serbia, legitymująca się najlepszym bilansem bramkowym. W ostatniej kolejce rywalem zespołu z Bałkanów będzie Meksyk, natomiast Mali zmierzy się z Urugwajem.