MŚ U-20 Grupa D: Mali i Urugwaj z trzema punktami

Trwa rywalizacja na mistrzostwach świata U-20 w Nowej Zelandii. Dość niespodziewanie w grupie D Meksyk uległ Mali. Trzy punkty po pokonaniu Serbii mógł dopisać sobie do konta także Urugwaj.

Na Otago Stadium w Dunedin oglądaliśmy dość zaskakujący przebieg meczu pomiędzy Meksykiem, a Mali. Teoretycznie posiadanie piłki i gra nie mówiła o wyraźnej przewadze afrykańczyków nad rywalami. Ci jednak zdecydowanie częściej atakowali na bramkę Meksyku, co przełożyło się na gole, najpierw w 77′ po strzale Traore, a dwie minuty później wynik ustalił Dieudonne i to Mali ku sporemu zaskoczeniu zdobyło trzy punkty.

Meksyk – Mali 0:2

Traore 77′

Dieudonne 79′

Meksyk: Gudino, Gutierrez, Bernal (dwie żółte kartki), Guzman, E. Gutierrez, Lozano, Martinez (Pineda 46), Diaz (Gonzalez 69), Ramirez (Gama 46), Arreola, Aguirre

Mali: Djigui, Diarra, Kone, I. Diarra (Konate 81), Maiga, Samassekou, Toure (Coulibaly 62), Doumbia, Diallo, Dieudonne, Traore

O 16:00 na boisko wyszły Urugwaj i Serbia. Europejczycy mimo przewagi na boisku nie potrafili tego udokumentować strzeleniem bramki. Urugwajczycy wykorzystali to w 56 minucie. Znakomitym podaniem popisał się Facundo Castro, który wypuścił Gastona Pereiro, a ten delikatnym muśnięciem pokonał Rajkovicia.

Urugwaj – Serbia 1:0

Pereiro 56′

Urugwaj: Guruceaga, Cabaco, Suárez, Lemos, Cotugno, Gastón Pereiro (Acosta 88), Méndez (Amaral 46), Arambarri,  Nández, Castro, Báez (Poyet 71).

Serbia: Rajković, Zdjelar (Mandić 84), Antonov, Veljković, Babić, Jovanović (Grujić 73), Živković, Gaćinović (Gajić 68), Milinković-Savić, Maksimović,  Šaponjić.