przegladsportowy.pl

W ostatnim niedzielnym meczu 36. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Pogoń Szczecin 1:0 i powrócił na fotel lidera rozgrywek. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w doliczonym czasie pierwszej połowy Karol Linetty.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z dużym animuszem. W pierwszych minutach gra toczyła się głównie na połowie Pogoni. W 9. minucie znakomitą okazję zmarnował Zaur Sadajew. Czeczen otrzymał podanie od Kaspera Hamalainena i stanął oko w oko z Dawidem Kudłą, ale uderzył prosto w niego.
Sadajew miał szansę na gola także kilka minut później, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę “Portowców”. Ci z kolei próbowali odpowiedzieć za sprawą Łukasza Zwolińskiego. Najlepszy strzelec Pogoni przegrał jednak pojedynek z Maciejem Gostomskim.
W 30. minucie przed polem karnym Lecha sfaulowany został Takafumi Akahoshi. Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Ricardo Nunes, a Gostomski z trudem sparował piłkę na rzut rożny.
W końcówce pierwszej połowy inicjatywa wróciła na stronę “Kolejorza”. Dwukrotnie czujność Kudły sprawdzał Szymon Pawłowski, ale golkiper Pogoni spisywał się bez zarzutów.
Kiedy już wydawało się, że do przerwy w Poznaniu bramki nie padną, w doliczonym czasie gry po podaniu Szymona Pawłowskiego gola do szatni strzelił Karol Linetty.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Znów wyśmienitą okazję miał Sadajew i po raz kolejny strzelił prosto w szczecińskiego golkipera.
W dalszej części spotkania tempo gry znacznie spadło. Lech miał pełną kontrolę nad meczem. Sam zbyt często nie atakował, ale też nie pozwalał na zbyt wiele przyjezdnym. Ci po raz pierwszy po zmianie stron poważnie zagrozili bramce Gostomskiego dopiero w 76. minucie. Zza pola karnego uderzył Zwoliński, ale bramkarz lechitów znów stanął na wysokości zadania.
W ostatnich minutach meczu żadna ze stron nie miała już dogodnych sytuacji. Lech pokonał Pogoń i zrobił kolejny krok w stronę mistrzostwa Polski.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)
1:0 – 45′ – Karol Linetty