MŚ U-20: Druga kolejka w grupie A i B. Ghana pokonała Argentynę!

albicelestes.pl

Dzisiaj grały swoje mecze grupa A oraz grupa B. Nie zabrakło goli oraz niespodzianek.

Grupa A

Pierwsi na boisko wyszli zawodnicy Myanmar oraz Ukrainy. Spotkanie pewnie wygrali nasi sąsiedzi (6:0). Po pierwszej połowie nie padła ani jedna bramka, zaś w drugiej, w 25 minut padło aż goli. Mecz mógł zakończyć się wyższym zwycięstwem, lecz Polehenko nie wykorzystał rzutu karnego. W drugim spotkaniu Stany Zjednoczone pokonały gospodarzy turnieju 4:0.  Dzięki remu zwycięstwu USA prowadzi w grupie A z kompletem punktów, zaś ich rywale są na trzecim miejscu. Ukraina zgromadziła 4 oczka.

Myanmar 0:6 Ukraina

R.Yaremchuk (51′), V.Luchkevych (54′), V.Kovalenko (57′, 77′), E.Sobol (68′), A.Besedin (71′)

Myanmar: Myo – Thiha, Nanda, Htike, Maung (64′ Nan), Kyaw, Myo,Yan, Paing (86′ Yan), Aung, Maoung (76′ Naing)

Ukraina: Sarnavskiy – Polehenko, Sobol, Burda, Kacharaba, Chumak (73′ Tkachuk), KovalenkoGolGol, Kabaiev, Yaremchuk (62′ Habelok), Besedin, Tatarkov (46′ Luchkevych)

Nowa Zelandia 0:4 Stany Zjednoczone

Nowa Zelandia: Sail – Wynne, Brotherton, Mitchell, Edge, Tulima, Dyer, Lewis, Ridenton (46′ Patterson), Stevens (62′ Blake), Billngsley (82′ Holthusen)

Stany Zjednoczone: Steffen – Arriola, Acosta, Miazga, Carter-Vickers, Payne, Delgado (86′ Sonora), Jamieson IV (62′ Thomson), Rubin (84′ Requejo), Hyndman, Zelalem

Grupa B

Dzisiaj następne mecze grają też zawodnicy z grupy B.Pierwsi grali drużyny Austrii i Panamy.  Spotkanie zakończyło zakończyło się wynikiem 2:1 dla zespołu z Europy. Wynik mógłby być wyższy, ale Austria nie wykorzystała dwóch rzutów karnych oraz przewagi dwóch zawodników. Zaskakujący wynik padł w drugim spotkaniu. Faworyci turnieju, Argentyńczycy, ulegli Ghanie 2:3. Do przerwy drużyna z Afryki strzeliła jednego gola. Po zmianie stron dorzuciła jeszcze dwa. Zespół z Ameryki Południowej próbował gonić wynik, ale zdobyli tylko dwie bramki. W tabeli prowadzi Austria oraz Ghana z 4 punktami, a Panama i Argentyna zgromadzili po jednym remisie.

Austria 2:1 Panama

C.Hormechea (s.45+1′),V.Grubeck (51′) – F.Escobar (38′)

Austria: Tina Casali – Alexander Joppich, Fransesco Lovric, Lukas Gugganing, Daniel Rosenbichler, Konrad Laimer, Florian Grillitsch, Martin Rasner, Andreas Gruber (66′ Markus Blutsch), Valentin Grubeck(83′ Michael Brander), Bernd Gschweidl(62′ Jakob Keuzer)

Panama: Jaime De Gracia – Jesus Araya, Fidel Escobar, Jomar Diaz, Chin Hormechea (s.), Julian Velarde (46′ Edson Samms), Jhamal Rodiguez, Ismeal Diaz (71′ Ervin Zorrilla), Luis Pereira, Gonzalez Moran, Small Cardenas (46′ Francisco Narbon)

Argentyna 2:3 Ghana

G.Simone (80′), E.Buendia (90′) – B.Tetteh (44′), C.Aboagye (59′), Y.Yeboah (k. 69′)

Argentyna: Battalla – Correa, Cubas, Mammana, Martinez, Monteseirin, Moreira (65′ Buendia), Rolon (75′ Romero), Simeone, Suarez (51′ Espionoza)

Ghana: Ati – Aboagye, Aidoo, Asmah, Ati, Attobrah (90’+2′ Atanga), Donsah, Fobi, Ntim, Tetteh, Tetteh, Yeboah (84′ Yeboah)