MŚ: Mundialowe szaleństwo rozpoczęte!

twitter.com/SkyFootball

W czwartkowe popołudnie, dokładnie o godz. 17:00 usłyszeliśmy pierwszy gwizdek meczu Rosji z Arabią Saudyjską na stadionie Łużniki. Gospodarze nie zawiedli i pewnie pokonali rywali.

Stanisław Czerczesow nie zaskoczył przed meczem. Wystawił jedenastkę, którą właściwie poprawnie wytypowały media.

Pierwsze minuty spotkania wyraźnie mogły zaskoczyć widzów. Rywalizacja na boisku była dość wyrównana, choć Rosjanom udało się nałożyć pressing na rywali. Gra toczyła się jednak w dość szybkim tempie, a Rosjanie pierwszy cios zadali w dwunastej minucie. Gołowin znakomicie dośrodkował w pole karne, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Gazinsky.

Po chwili euforii nastąpiły też pierwsze problemy kadrowe. Urazu doznał Alan Dzagoev. Okazało się, że to prawdopodobnie mięsień dwugłowy uda, więc oczywiste stało się, że zejdzie z boiska. Zmienił go Denis Czeryszew. Ten jednak odpłacił się danej mu szansie. W 44. minucie to właśnie Czeryszew zdobył bramkę na 2:0 po znakomitej kontrze gospodarzy.

Rosjanie drugą połowę także mieli pod pełną kontrolą i zdobyli trzecią bramkę w 72. minucie. Po raz kolejny świetną piłkę w pole karne posłał Gołowin, tym razem do Artioma Dziuby, który pojawił się dwie minuty wcześniej na boisku, i nie zostało mu nic jak strzelić gola. Nie był to ostatni gol w wykonaniu Sbornej, swoje trafienia w doliczonym czasie dołożyli jeszcze Czeryszew i Gołowin. Pierwszy popisał się fenomenalnym strzałem sprzed pola karnego, a drugi świetnie uderzył z rzutu wolnego. Podopieczni Stanisława Czerczesowa mogli świętować wysokie zwycięstwo w meczu otwarcia.