skysports.com

Belgia zagra z Brazylią w ćwierćfinale mistrzostw świata. “Czerwone Diabły” pokonały 3:2 Japonię, choć przegrywali nawet 0:2.

Ciężko powiedzieć, by pierwsza połowa zapowiadała taką porcję emocji. Obydwie strony raczej ostrożnie podchodziły do rywali, bardziej zważali na rozważne rozgrywanie piłki. Sytuacja zmieniła się tuż po zmianie stron. Japonia ruszyła z kontratakiem, po czym piłka trafiła do Genkiego Haraguchiego. Ten huknął z ostrego kąta, tuż przy słupku na 1:0! Po czterech minutach niespodziewanie Azjaci zdobyli drugą bramkę. Tym razem on zdecydował się na zaskakujący strzał z 25 metrów.

Belgowie wrócili do gry około 70. minuty. Jan Verthonghen zaskoczył bramkarza rywali skutecznym strzałem głową. Niespodziewanie chwilę później było 2:2, a trafił Marouane Fellaini. W doliczonym czasie gry podopieczni Roberto Martineza ruszyli z fenomenalną akcją, którą wykończył Nacer Chadli.

Belgia – Japonia 2:3 (0:0)
0:1 – Genki Haraguchi 48′
0:2 – Takashi Inui 52′
1:2 – Jan Verthongen 69′
2:2 – Marouane Fellaini 74′
2:3 – Nacer Chadli 90’+4′

Belgia: Thibaut Courtois – Toby Alderweireld, Vincent Kompany, Jan Vertonghen – Thomas Meunier, Kevin De Bruyne, Axel Witsel, Yannick Carrasco (65′ Nacer Chadli) – Dries Mertens (65′ Marouane Fellaini), Romelu Lukaku, Eden Hazard

Japonia: Eiji Kawashima – Hiroki Sakai, Maya Yoshida, Gen Shoji, Yuta Nagatomo – Makoto Hasebe, Gaku Shibasaki (81′ Hotaru Yamaguchi) – Genku Haraguchi (81′ Keisuke Honda), Shinji Kagawa, Takashi Inui – Yuya Osako.