MŚ 2022: Pogrom Hiszpanów nad reprezentacją Kostaryki

Hiszpania w swoim pierwszym meczu mundialu 2022 wygrywa z Kostaryką 7:0. Nie pozostawia tym złudzeń przeciwnikom.

Już w 5′. minucie szanse miała Hiszpania. Po cudownym podaniu Pedriego do piłki doszedł Dani Olmo. Niestety nie wykorzystał on okazji i nie trafił w bramkę Navasa.

Udaje mu się strzelić jednak w 12′. minucie. Po świetnym przyjęciu w polu karnym trafia w bramkę Navasa, strzelając dla Hiszpanii pierwszego gola na tym mundialu.

W 21′. minucie bramkę strzela Asensio. Hiszpania prowadzi już dwoma golami. Asystę zalicza Alba.

Po faulu na Albie sędzia dyktuje rzut karny. Wykorzystuje go Ferran Torres, powiększając prowadzenie w 31′. minucie.

Czwartego gola strzela Ferran Torres. Wykorzystuje on zamieszanie w polu karnym. Gol pada w 54′. minucie.

Kolejnego gola strzela Gavi. Po podaniu od Moraty trafia w dolny róg bramki. Piąty gol dla Hiszpanii pada w 74′. minucie.

W 90′. minucie bramkę strzela Soler. To już szósta bramka dla reprezentacji Hiszpanii.

Asystę notuje jeszcze Dani Olmo, który podaje piłkę Moracie. Dzięki temu w 90+2′. minucie pada kolejna bramka dla Hiszpanii.

Hiszpania – Kostaryka (7:0)

Olmo (11′.), Asensio (21′.), Torres (31′., 54′.), Gavi (74′.), Soler (90′.), Morata (90+2′.)

Hiszpania: Simon – Alba (64′. Balde), Laporte, Rodri, Azpilicueta – Pedri (57′. Soler), Busquets (64′. Koke), Gavi – Olmo, Asensio (69′. Williams), Torres (57′. Morata)

Kostaryka: Navas – Oviedo (82′. Matarrita), Calvo, Duarte, Martinez (45′. Waston) – Bennette (61′. Ruiz), Tejeda, Borges (72′. Aguilera), Fuller – Contreras (61′. Zamora), Campbell