MŚ 2022: Pewna wygrana Argentyny nad Chorwacją

Argentyna pokonuje Chorwację w półfinale mistrzostw świata 2022. Przechodzi tym samym do finału po zdobyciu wyniku 3:0. Gole strzelali Messi i Alvarez.

Argentyna od początku wywierała duży nacisk na graczy Chorwacji. Podeszli z wysokim pressingiem, uniemożliwiając Chorwacji swobodne rozgrywanie piłki.

Jednak ataki Argentyńczyków i ich podania były za wolne i nie przynosiły nawet strzałów na bramkę Livakovicia.

Strzał w 25′. minucie oddał Enzo Fernandez. Z dalekiej odległości w dolny prawy róg boiska. Livaković obronił strzał z lekkimi problemami, ale asekuracja obrony odebrała Argentynie szansę na dobitkę.

W 31′. minucie odważny strzał oddał Perisić, atakując bramkę Martineza lobem. Piłka jednak była zbyt wysoko.

W 32′. minucie podyktowany został rzut karny na rzecz Argentyny. Po faulu Livakovicia na Alvarezie sędzia wskazał na jedenastkę.

Karnego w 34′. minucie wykorzystał Leo Messi.

W 39′. minucie gola strzelił Alvarez. Po kontrze przebiegł z piłką od środka boiska pod bramkę Livakovicia.

W 45′. minucie w boczną siatkę trafili Chorwaci. Odgwizdany został jednak spalony.

W drugiej połowie wyżej wyszła drużyna Chorwacji. Trener – Zlatko Dalić – dokonał zmian ofensywnych.

W 62′. minucie przed szansą stanęła Chorwacja. Piłkę po dośrodkowaniu wybijał Martinez, bramkarz Argentyny.

Jednak Chorwacja nadal nie oddała celnego strzału.

W 69′. minucie bramkę strzelił Alvarez. Po samodzielnym dryblingu Messiego, ten podał do Alvareza, który bezbłędnie wykorzystał okazję.

Przed paroma szansami stanęła Chorwacja, jednak żadna nie została wykorzystana.

Argentyna wygrywa z Chorwacją i przechodzi do finału!

Argentyna – Chorwacja (3:0)

Messi 32′., Alvarez 39′., 69′.

Argentyna: Martinez – Tagliafico, Otamendi, Romero, Molina (86′. Foyth) – Mac Allister (86′. Correa), Paredes (62′. Martinez), Fernandez, De Paul (74′. Palacios) – Alvarez (74′. Dybala), Messi

Chorwacja: Livaković – Sosa (45′. Orsić), Gvardiol, Lovren, Juranović – Kovacić, Brozović (50′. Petković), Modrić (81′. Majer) – Perisić, Kramarić (72′. Livaja), Pasalić (45′. Vlasić)