Dojdzie do kolejnego spotkania Kuleszy z Michniewiczem

Czesław Michniewicz, Hejt Park, Kanał Sportowy

Czesław Michniewicz, Hejt Park, Kanał Sportowy

Waha się przyszłość Czesława Michniewicza w polskiej reprezentacji.

Polski Związek Piłki Nożnej wydał w poniedziałek komunikat na temat Michniewicza. Definitywnie nie poinformowano o zakończeniu współpracy, jednakże wyraźnie podkreślono jednocześnie, że na ten moment umowa nie zostanie przedłużona. Trwa do końca roku.

W środę ma dojść do drugiego w tym tygodniu spotkania Michniewicza w PZPN. I tym razem z najważniejszymi osobami w organizacji. Selekcjoner ma zaprezentować plan działań i zapewne dopiero po tym Cezary Kulesza podejmie jakieś decyzje.

Nieoficjalnie Kulesza chce załatwić sprawę przed zakończeniem roku. W mediach rozkręca się już karuzela potencjalnych kandydatur do zastąpienia Michniewicza – z Andrijem Szewczenko czy Nenadem Bjelicą na czele.

Michniewicz został selekcjonerem reprezentacji w styczniu 2022 po tym, jak z pracy zrezygnował Portugalczyk Paulo Sousa. Zrealizował wszystkie zadania – awansował w marcu po finałowym barażu ze Szwecją (2:0) do mistrzostw świata, utrzymał drużynę w najwyższej dywizji Ligi Narodów (z „polskiej” grupy spadła Walia), a na mundialu w Katarze wyszedł z grupy.

Sporo wątpliwości wzbudził jednak styl biało-czerwonych w fazie grupowej, w której zremisowali z Meksykiem 0:0, wygrali z Arabią Saudyjską 2:0 i przegrali z Argentyną 0:2.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x