MŚ 2022: Kolejna sensacja! Japonia zszokowała Niemcy!

Japonia

Reprezentacja Japonii pokonała Niemcy 2:1 w meczu fazy grupowej mistrzostw świata!

Podopieczni Hansiego Flicka byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Ba, to byli jedni z głównych faworytów do końcowego triumfu na mundialu.

I można powiedzieć, że mieliśmy pewne przebłysk z meczu Argentyna – Arabia Saudyjska. Niemcy zaczęli zgodnie z planem, rzut karny w 33. minucie wykorzystał Ilkay Guendogan.

Japonia zaczęła przeważać w ostatnim kwadransie meczu. Zagranie z lewego skrzydła w pole karne Niemców wybija kapitan tej reprezentacji bramkarz Manuel Neuer, ale świetnie ustawiony i niepilnowany na 6. metrze Ricu Doan dopada do piłki i pakuje ją do pustej bramki! Mamy wyrównanie w tym spotkaniu! Osiem minut później Japonia już prowadziła! Rzut wolny z własnej połowy rozegrał dalekim zagraniem Ko Itakura w kierunku Takuma Asano, który wszedł w drugiej połowie z ławki rezerwowych. Ofensywny gracz z Japonii zdołał ominąć Nico Schlotterbecka i zmieścić futbolówkę pomiędzy Neuerem, a prawym słupkiem bramki Niemców. Japończycy wygrali 2:1! Niemcy bez punktów na otwarcie turnieju!

Grupa E: Niemcy – Japonia 1:2 (1:0).

Bramki: 1:0 Ilkay Guendogan (33-karny), 1:1 Ritsu Doan (75), 1:2 Takuma Asano (83).

Sędzia: Ivan Barton (Salwador). Widzów 42 608.

Niemcy: Manuel Neuer – Niklas Suele, Antonio Rudiger, Nico Schlotterbeck, David Raum – Thomas Mueller (67. Jonas Hofmann), Joshua Kimmich, Jamal Musiala (79. Mario Goetze), Ilkay Guendogan (67. Leon Goretzka), Serge Gnabry (90. Youssoufa Moukoko) – Kai Havertz (79. Niclas Fuellkrug).

Japonia: Shuichi Gonda – Hiroki Sakai (75. Takumi Minamino), Maya Yoshida, Ko Itakura, Yuto Nagatomo (57. Kaoru Mitoma) – Junya Ito, Wataru Endo, Daichi Kamada, Ao Tanaka (71. Ritsu Doan), Takefusa Kubo (46. Takehiro Tomiyasu) – Daizen Maeda (57. Takuma Asano).