MŚ 2022: Australia wygrywa i odbiera nadzieję Duńczykom

Australia wygrywa 1:0 z Danią. Tym samym drużyna prowadzona przez Grahama Arnolda wychodzi z grupy. Dania na ostatnim miejscu, z zaledwie jednym punktem na koncie.

W ostatnim meczu fazy grupowej grupy D spotkały się Australia z Danią i Francja z Tunezją. Francja już wcześniej zagwarantowała sobie wyjście z grupy, wygrywając dwa wcześniejsze mecze. Dania przed meczem miała jedynie jeden punkt, tak jak Tunezja, a Australia trzy.

Już w 4′. minucie żółtą kartkę otrzymał Aziz Behich, gracz Australii.

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi o statycznej grze Australii, drużyna Grahama Arnolda rozpoczęła mecz od intensywnych ataków na bramkę Schmeichela.

Jednak w 10′. minucie przed szansą stanęli Duńczycy. Po dośrodkowaniu z prawej strony do piłki doszedł napastnik Danii. Jego strzał został jednak zablokowany.

Zaledwie minutę później w bramkę wstrzeliwał Jensen. Strzał został jednak wybroniony przez bramkarza Australii.

Z czasem ataki Danii zmalały, co wykorzystali Australijczycy, podchodząc bliżej pola karnego Schmeichela. Jednak ich ofensywna gra nie przynosiła efektów.

Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 0:0.

Po faulu żółtą kartkę otrzymał Milos Degenek w 57′. minucie.

W 60′. minucie bramkę strzelił Leckie. Po kontrataku Leckie przedryblował dwóch obrońców Danii i delikatnym strzałem w dalszy róg bramki zapewnił Australii wyjście z grupy.

W 71′. minucie podyktowany został rzut karny na rzecz Danii. Ostatecznie jednak odgwizdany został spalony.

W doliczonym czasie Dania miała dwa rzuty rożne. Oba zostały jednak niewykorzystane przez zawodników reprezentacji prowadzonej przez Hjulmanda.

Australia wygrywa i wychodzi z grupy razem z Francją.

Dania – Australia (0:1)

60′. Leckie

Dania: Schmeichel – Maehle (70′. Cornelius), Christensen, Andersen, Kristensen (45′. Bah)- Jensen (59′. Damsgaard), Hojbjerg – Lindstrom, Eriksen, Olsen (70′. Skov) – Braithwaite (59′. Dolberg)

Australia: Ryan – Behich, Rowles, Souttar, Degenek – Goodwin (45′. Baccus), Irvine, Mooy, Leckie (89′. Hrustić)- Duke (82′. Maclaren), McGree (74′. Wright)