Mourinho: To było piekielne przeżycie dla zawodników

Tottenham z dużymi problemami poradził sobie z bułgarskim Łokomotiw Płowdiw 1:2, awansując tym samym do III rundy eliminacji Ligi Europy UEFA.  – To było piekielne przeżycie dla zawodników – stwierdził szkoleniowiec Tottenhamu, Jose Mourinho.

W pierwszej połowie meczu kibice zgromadzeni przed ekranami telewizorów nie zobaczyli żadnego gola. W 71. minucie za sprawą Georgi Minczewa gospodarze niespodziewanie objęli prowadzenie. Finalnie, Tottenham uniknął kompromitacji, pokonując niżej notowanego rywala 1:2, po golach niezawodnego Harry’ego Kane’a i Tanguy Ndombele. Spotkanie w ramach II rundy eliminacji Ligi Europy UEFA, na pomeczowej konferencji prasowej podsumował szkoleniowiec londyńskiej drużyny, Jose Mourinho.

Wiedziałem, że będzie to trudne spotkanie. W przerwie powiedziałem zawodnikom, że pierwsza połowa nie była wcale zła. Nie mogłem zbytnio na nich narzekać i poprosiłem ich tylko o trochę większą intensywność – powiedział.

Drużyna wcale nie wyglądała źle. Stworzyliśmy sobie sytuacje, mieliśmy oczywisty rzut karny, który mógł wszystko zmienić, trafiliśmy w poprzeczkę i całkowicie dominowaliśmy. Ale rywalizacja w których decyduje tylko jedno spotkanie jest niebezpieczna, więc kiedy zdobyli bramkę, znaleźliśmy się w ryzykownej sytuacji – dodał.

Zaryzykowaliśmy zdejmując Davinsona, ale w tym momencie wierzyłem, że zawodnicy mają odpowiednią jakość i intensywność. Potem z Lucasem, Lamelą i Tanguyem mieliśmy świeżych zawodników, którzy weszli z ławki i mogliśmy spróbować to zmienić – kontynuował.

To było piekielne przeżycie dla zawodników – zakończył.

W następnej fazie rozgrywek Tottenham zagra z Shkendiją z Macedonii Północnej. Spotkanie zaplanowano na czwartek, 24 września na stadionie w Tetovie.