Mohamed Salah bohaterem meczu z Cardiff

Liverpool Echo

Liverpool dał beniaminkowi z Cardiff solidną lekcję, wygrywając na Anfield 4:1 (1:0) w 10. kolejce Premier League.

Nikt nie przewidywał innego scenariusza niż wysokie zwycięstwo The Reds. Bardzo dobry mecz rozegrał Mohamed Salah. Zdobył jedyną bramkę do przerwy, a gdy goście odzyskali resztki nadziei po kontaktowym trafieniu Patesona, zanotował dwie asysty przy golach Sadio Mane oraz Xherdana Shaqiriego w końcówce regulaminowego czasu gry. Wcześniej, bo w 66. minucie Mane nie potrzebował niczyjej pomocy, by wymanewrować obronę rywala i pokonać bramkarza mocnym uderzeniem z lewej strony pola karnego.

Dzięki temu zwycięstwu Liverpool co najmniej do jutra będzie zajmował 1. miejsce w tabeli Premier League. Cardiff City znajduje się nad strefą spadkową, tylko dzięki temu, że Fuhlam straciło do tej pory więcej goli.

Liverpool – Cardiff City 4:1 (1:0)